Petra se v mánii chová jako na drogách. Kvůli stresu to přežene s přípravou

Příprava předem - Prostřeno! S29 (47)

Úterní hostitelka Petra miluje vaření. Kdyby ji přítel nebrzdil, dle svých slov by vařila pro regiment. Z jejího kuchařského umění toho ale diváci moc neuvidí. Petra se vyhýbá stresu a udělala si hodně příprav dopředu. Co na to soutěžící?

Invalidní důchodkyně Petra žije s přítelem v Praze-západ v chatě, která je přizpůsobená na trvalé bydlení. Ve střídavé péči má sedmiletou holčičku, která tam má také svůj prostor. Dříve pracovala jako servírka v sushi baru. Petra má bipolární poruchu, což doprovází střídání nálad a je to těžké jak pro ni, tak i pro její okolí. Do Prostřeno! se přihlásila, protože chce vyhrát. Pro své hosty připraví hovězí carpaccio, hráškový krém s krutony, biftek se šťouchanými bramborami a horké maliny.

Jídla na menu jsou Petřina oblíbená. Jelikož je úkol týdne sushi, se kterým má hostitelka zkušenost, připraví pár kousků s avokádem na kameru. Poté však vytáhne z lednice hotové kousky, které si připravila už předchozí večer. Hovězí carpaccio pro ni nebude těžké připravit, protože koupila už nakrájené maso, které ozdobí pestem a rukolou.

S vývarem na polévku se také nedělala, použije raději bujon i polévkové koření. A jelikož udělat šťouchané brambory není složité a biftek se bude dělat jako minutka, má Petra brzy hotovo. Ještě si s přítelem stihne zahrát hru Člověče, nezlob se.

Ve videu Petra mluví o depresi. Podívejte se:

S přípravou to přehnala

Pro soutěžící bude předkrm záhadou. Kuba netuší, co hovězí carpaccio je, Albert si myslí, že se maso usmaží. Jen Aleš ví, že jde o plátky syrového masa. Petra se netají, že má psychické potíže, konkrétně bipolární poruchu. Soutěžícím se svěří: „Když mám depresi, tak nechci nikoho vidět. Nejsem schopná si jít ani do krámu nakoupit.“ Tato fáze v jejím případě trvá klidně měsíc a půl. Pak nastoupí čtrnáctidenní mánie. „Teď jsem v remisi, to znamená, že jsem akorát.“ Soutěžící soustředěně poslouchají. Pro někoho je to poprvé, co se o takové nemoci dozvídají. „Mánie se projevuje tak, že si lidi myslí, že jsem na perníku. Že jsem závislá. Jsem zrychlená, není mi rozumět,“ popisuje Petra. Kuba si myslí, že je velmi statečná, když šla do kuchařské soutěže.

Během polévky pak Petra kápne božskou, co všechno dělala dopředu. Polévku vařila v daný den, maso na hlavní chod má naložené dopředu, zmrzlinu na dezert má také hotovou. S přípravami to přehnala a zřejmě se jí to nevyplatí. „Já to chápu, když mi někdo strhne body za to, ale měla jsem strach, že to nestihnu,“ brání se. Jak uvidíte vpodvečer na prima+ a na Primě, Aleš si myslí, že se některé věci dělané dopředu dají pochopit, ale tohle je už moc. Bude strhávat body. Co si o tom myslíte vy? Nezapomeňte Petře udělit bodové hodnocení.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.