Celebrity

5. prosince 2021 06:00

Zuzana Schneidewind

Poslední filmový počin Karla Gotta. Byl už vážně nemocný, roli přijal kvůli dcerám

Když draka bolí hlava - upoutávka

V pohádce Když draka bolí hlava si zahrál nejen Karel Gott, ale také jeho dvě nejmladší dcery: Charlotte Ella a Nelly Sofie, které měl s manželkou Ivanou Gottovou. Film měl premiéru rok před jeho smrtí. Producent Petr Šiška webu Prima Ženy poodhalil zajímavosti z natáčení. Jaké požadavky během natáčení Mistr měl? Jak trávil volný čas a co říkal na výkony svých dcer? 

Původně měly v pohádce hrát pouze Gottovy dcery, Charlotte Ella a Nelly Sofie, které tvůrci filmu pozvali na casting. „Obě byly bezkonkurenčně nejlepší,“ zavzpomínal producent Petr Šiška, který se s Mistrem osobně znal, neboť mu v minulosti napsal několik textů k jeho písním.

Když Karel zjistil, že jeho malé holky stráví na Moravě, kde se natáčelo, více než dva týdny, přišel s nápadem, že by také přiložil ruku k dílu, aby se v zákulisí nenudil. „Nabídli jsme mu roli českého krále, ale jemu se víc líbila postava kováře, který měl však hovořit slovensky. Pro něj to nebyl žádný problém, bral to jako výzvu a natáčení si opravdu užíval. Už jenom proto, že se natáčelo na místech, která nikdy předtím nenavštívil. Ať už to bylo na lovecké chatě v pralese v Dolní Lomné nebo na Hrčavě. Byl také velmi spokojen s výběrem své herecké partnerky, kterou byla Kamila Magálová,“ přiblížil Šiška.

Karel Gott je král:

Speciální požadavky, jak to u hvězd takového formátu bývá, neměl. „On nikdy nepatřil mezi umělce, kteří vymýšlejí voloviny a komplikují produkci jejich práci. Celou rodinu jsme ubytovali v jednom malebném penzionu v horách kousek od míst natáčení v Dolní Lomné. A tím, že jsme měli penzion celý pro sebe, povedlo se nám Mistrův pobyt dokonale utajit, takže měl dostatek klidu na práci,“ prozradil Petr Šiška.

Babka kořenářka ho vyléčila přes noc

Gott už byl v té době vážně nemocný, přesto na sobě nenechal absolutně nic znát. „Jednou se stalo, že k nám Karel dorazil po náročném koncertu na Slovensku, ztratil hlas a hrozilo, že ráno nebude moci točit. Došlo na kouzla a čáry a místní babka kořenářka vrátila Karlovi hlas během noci kouzelnými bylinkami z okolních lesů a domácím včelím medem. Také si vzpomínám, že Mistrovi v pralese po ránu udělaly radost papírové noviny a krajáč kravského domácího mléka,“ uvedl producent.

Karel Gott byl báječný vypravěč. Pohádku před smrtí ještě viděl

I když měl zpěvák volný den, trávil ho většinou na place. „Točili jsme na přelomu května a června, kdy počasí bylo velice příjemné a v horách bylo vskutku pohádkově. Karla jsme vozili na plac obvykle až na poslední chvíli, aby to fyzické zatížení nebylo tak velké. A jinak jsme se snažili mu i v horách vytvořit trochu pohodlí. O skvělou atmosféru se starala i herečka Kamila Magálová, se kterou byla velká legrace. Když byla mezi scénami delší proluka, Mistr rád sedával na terase penzionu a byl jsem velmi potěšen, že jsem mu mohl dělat společnost a povídat si s ním prakticky o všem. On měl neskutečný dar popovídat si na jakékoliv téma a měl i velký dar báječného vypravěče. Vždy, když povídal, slyšel jsem za jeho hlasem pořád toho energického mladého kluka, byť jeho fyzička už nebyla nejlepší,“ prohlásil Šiška.

Gott své dcery při práci bedlivě sledoval. „Jako každý pyšný otec i on měl radost z jejich výkonů,“ zavzpomínal producent.

Pohádku stihl zpěvák během života ještě vidět. „Zorganizovali jsme pro něj speciální předpremiéru v kině Lucerna, na které byla jeho rodina a zástupci televize Prima. S pohádkou byl velice spokojen a moc se mu líbila. Správně tehdy i odhadl, že se bude líbit v Německu a ve světě. A měl pravdu. Například v Německu patří k nejhranějším, znají ji diváci v Polsku, Maďarsku, Bělorusku, Litvě, Kanadě, Americe i v Indii. Když k tomu přidáme ocenění asi na desítce festivalů ve světě od Austrálie, Turecka, Mexika až po Jižní Koreu, Rusko, Arménii, můžeme být opravdu spokojeni,“ uzavřel Petr Šiška. Na pohádku se můžete podívat v neděli 5. 12. ve 20:15 na TV Prima.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.