Celebrity

7. října 2023 15:03

Eliška Reiglová

Pohřeb Patricie Janečkové obrazem: Zesnulé pěvkyni dala sbohem řada truchlících kolegů

V kostele svatého Ducha v Ostravě-Zábřehu se v sobotu ve 14 hodin rozloučila rodina a blízcí pozvaní s Patricií Burda Janečkovou. Operní pěvkyně zemřela ve věku 25 let v neděli 1. října po několikaměsíčním boji s rakovinou. Hold jí přišla vzdát i řada slavných osobností, včetně například Evy Burešové (30) a Kristýny Leichtové (38).

„Kdo v srdci žije, neumírá.“ Tato věta stála na parte Patricie Burda Janečkové, která ve věku 25 let a pouhé tři měsíce po svatbě prohrála boj s karcinomem prsu. Veřejnost se s pěvkyní mohla přijít rozloučit v sobotu od 11 do 13 hodin, od 14. hodiny pak byl kostel vyhrazen pro rodinu a pozvané, kteří své blízké přišli dát sbohem.

Smutnou zprávu o odchodu mladé operní a koncertní pěvkyně potvrdila její manažerka Jana Švábová v pondělí. Začátkem loňského roku byl Janečkové diagnostikován karcinom prsu. Hudebnice absolvovala náročnou léčbu, podstoupila také mastektomii, zákeřné nemoci bohužel přesto podlehla.

Slavní truchlící

Kdo nebyl vpuštěn do kostela, mohl obřad sledovat na obrazovce před vstupem. Vzdát hold jedné z nejtalentovanějších umělkyň české a slovenské operní sféry přišly její kolegyně z Národního divadla moravskoslezského a řada dalších slavných osobností. Mezi posledními příchozími byla Kamila Janovičová známá z pohádky Tajemství staré bambitky.

S velkou kyticí bílých růží se přišel rozloučit komik a herec Štěpán Kozub. S partnerkou přišel zdrcený Martin Chodúr. Po boku přítelkyně, influencerky Táni Bystroňové, přišel vzdát hold moderátor sportovních zpráv CNN Prima News Tomáš Vzorek. Nechyběl ani herec Vladimír Polák.

Patricie Janečková prohrála boj s rakovinou:

Sdílejte článek
Štítky rakovina Eva Burešová Tomáš Vzorek Zábřeh Kristýna Leichtová Štěpán Kozub Vladimír Polák Kostel svatého Ducha Kamila Janovičová Martin Chodúr

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.