Pomsta za taktiku? Největší hráč to od soutěžících pěkně schytá

Prostřeno! XXV (89) - Kritika a oplátky

Čtvrteční hostitel Filip se od začátku týdne projevuje jako největší šťoura. Neustále se mu na jídlech spoluhráčů něco nezdálo. Proto budou všichni zvědaví, co jim sám uvaří. A překvapení to bude velké. Komu nebude chutnat a kdo se bude chtít taktikovi pomstít?

V soutěži o nejlepší menu se jako největší hráč týdne projevuje čtvrteční hostitel Filip. Jeho rýpání u stolu už vadí i ostatním, a proto se někteří ozvou. Hosté také budou mít díky jeho chování vysoká očekávání. Bude Filip tak dobrý kuchař, jak se tváří? Jako předkrm přichystá zapečené vejce se slaninou, poté bude servírovat hovězí vývar, španělského ptáčka a pošírovanou hrušku s mascarpone. Bohužel se ale nesetká s úspěchem.

Obloha u předkrmu se bude někomu zdát oschlá, dalším bude vadit vajíčko v hovězí polévce a největší propadák bude hlavní chod. Španělským ptáčkem se hostům Filip netrefí do chuti. Zdá se jim jako ze školní jídelny a rozvařené „vnitřky“ nesní snad nikdo. A protože se hostitel kritikům nijak nebrání a sám uzná, že je omáčka bez chuti, ozve se opět Jana. „Hlad na vás, hezky papáme!“ rozohní se s tím, že si ostatní neváží jídla a za celý průběh pořadu ani nepoděkovali. „Ty taky nejíš ten vnitřek,“ povšimne si Eliška. Na zbytek absurdní situace se podívejte dnes vpodvečer.

Ve videu uvidíte, jak Eliška hodnotí Filipův kuchařský výkon:

Co je pošírovaná hruška?

Nejvíc budou při čtení menu soutěžící spekulovat o tom, co je to pošírování. Málokdo o této úpravě potravin slyšel. Jde o přípravu jídla ve vodě, jejíž teplota nesmí přesáhnout 95 °C. V tomto případě Filip bude pošírovat hrušky v pomerančovém džusu. Bude k nim servírovat mascarpone a arašídy v karamelu. I k tomuto jídlu budou mít hosté výhrady. Někomu nechutná mascarpone, někdo čekal místo buráků vlašské ořechy.

Filip v tu chvíli už jen odevzdaně sedí. „Po dnešku si myslím, že Filip by mohl taktizovat. Vzhledem k tomu, jak v předchozích dnech kritizoval jídla u stolu, čekala bych od něj lepší kuchařský výkon,“ myslí si Eliška. Podle Jany se od něj nedá emocionálně čekat vůbec nic. Nažene Filip body alespoň splněním úkolu týdne a zábavou, nebo mu jeho taktizování soutěžící neodpustí?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.