Seriály a filmy

17. května 2016 03:03

Iva Kropáčková

Vše o filmech: 4+1 aplikace, kde najdete program kin i místa natáčení

Praktické informace zadarmo. Tyhle mobilní vychytávky ocení nejen zarytí filmoví fanoušci...

Pořad Applikace sledujte i online na Prima PLAY – Applikace.

Díváte se rádi na filmy, ať už v kině, či v televizi? Pak se vám můžou hodit následující mobilní aplikace, díky kterým zjistíte, kde se co vysílá či promítá i jak je film podle ostatních diváků kvalitní. A pokud se navíc chcete třeba podívat do míst, kde se váš oblíbený film natáčel, i to můžete jednoduše najít. Na všechno existují parádní aplikace... Tady je jejich přehled:

1. Aplikace ARTKINA

Pokud chcete mít pocit, že jste vyrazili do kina na něco vyjímečného, poslouží vám aplikace ARTKINA. Ta nabízí programy menších kinosálů, které se zaměřují převážně na uměleckou produkci. Jejich výběr by tak měl být jistou zárukou kvality. V nabídce najdete plánované projekce ze 13 kinosálů ve 4 městech republiky – v Praze, Hradci Králové, Brně a Olomouci. Součástí popisu u každého uváděného filmu je kromě času promítání také cena či recenze například z ČSFD.cz. Více se dozvíte ve videu od moderátora pořadu Applikace Mikoláše Tučka, které najdete pod úvodní fotkou...

Ušetřit můžete až 50 % z vaší měsíční útraty za telefon. Srovnání mobilních tarifů na Prima Rádci

2. Aplikace ČSFD.cz

A samotná databáze ČSFD.CZ má také svou vlastní aplikaci, kde najdete vesměs to samé, jako na oblíbeném webu všech filmových fanoušků. Je příjemná a nabízí přehled snad všech světových filmů, a to včetně herců, kteří v nich hrají. U každého filmu si také můžete prohlédnout galerii fotek, zajímavosti z filmu nebo recenze. Je dostupná pro platformy Android, iOS i Windows Phone. Stáhnout ji můžete zdarma.

3. Aplikace FDb.cz

Výborná vychytávka, pokud chcete rychle vědět, co hrají v kině nebo v televizi. V intuitivní aplikaci FDb.cz najdete přehled premiér v kinech, program více než tří stovek biografů v České republice i možnost nastavit si kina oblíbená. U filmů jsou pak hodnocení i komentáře. A mimo to tady kromě termínů promítání na velkém plátně najdete i televizní program, a to více než stovky stanic. Aplikace je zdrama a dostupná pro Android a iOS.

4. Aplikace FILMOVÁ MÍSTA + CZECH FILM TRIPS

A pokud vás zajímá, kde se vaše oblíbené trháky natáčely, můžete to také hned zjistit. Následující dvě aplikace se hodí na zjišťování informací o filmech či seriálech, ale i na plánování výletů či pátrání přímo v terénu. První z nich je aplikace FILMOVÁ MÍSTA. V ní se můžete orientovat podle filmu nebo polohy – zapnete aplikaci a uvidíte, co se natáčelo ve vašem okolí, respektive můžete zjistit, kde všude se naopak váš oblíbený film natáčel. Najdete tu přes 12 tisíc lokací – ulice, hrady, zámky, města – z více než 2000 filmů, a to jen pokud jde o informace z české a slovenské kotliny. Více ve videu:

(Zdroj fotografií: Filmovamista.cz)

Druhou aplikací podobného rázu je pak CZECH FILM TRIPS. I tady najdete lokace, kde se točily známé filmy. A to jak české, tak zahraniční. Nicméně nejde jen o špendlík zapíchnutý do mapy, který vám řekne, kde všude se natáčel nějaký film. Aplikace dovede jednotlivé lokace svázat do tematicky laděných procházek. S dětmi můžete zkusit i pohádkovou trasu. Zjistíte mimo jiné i to, jestli se na cestu můžete vydat pěšky či autem... Podrobně ve videu:

Doporučujeme: Prima kvízy

A když už jsme u aplikací, velmi oblíbená je i naše zábavná hra Prima Kvízy. Hrají v ní proti sobě dva hráči. Je tam přes 50 tisíc otázek napojených na primácké pořady. Ve hře si můžete poměřit své znalosti a postřeh se svými přáteli z Facebooku nebo s oblíbenými tvářemi naší televize – například Zdeňkem Pohlreichem, Martinem Dejdarem, Patrikem Děrgelem či Jakubem Prachařem. Kde si ji můžete stáhnout, zjistíte na webu Prima Kvízy nebo v tomto článku:

Pořad Applikace s Mikolášem Tučkem, který je nadupaný zajímavými tipy, radami a novinkami ze světa mobilních aplikací, můžete sledovat každou sobotu v podvečer na Prima COOL. Všechny odvysílané díly najdete také na Prima PLAY – Applikace.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Titulní foto – Zdroj: Thinkstock

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.