Sladké recepty

16. listopadu 2013 09:00

Klára Michalová

Božská Markéta překvapila dozlatova vypečeným kuřátkem

Pamatujete si, jak Markéta pekla kuřátko? Že vám to do pořadu Božské dorty od Markéty nějak nesedí? Ale nebojte se, kuřátko bylo celé sladké! A protože to byl jeden z nejúspěšnějších dílů pořadu, rozhodli jsme se pro vás tento díl reprízovat již toto pondělí 20. května ve 20.15 na Prima love.

Při příjemném posezení u skleničky vína dostala Markéta zakázku na dort od studentek ze školy designu skla a šperků. Ty chtějí nevšedním dárkem potěšit svého profesora, pana Berdycha, který slaví šedesátiny. Prvotní nápad na „skleněný“ dort se zdá být příliš velkým oříškem, pak ale děvčata napadne spásná myšlenka. Pan profesor totiž kromě skla miluje i jídlo a velmi rád vaří. Markéta tedy začne přemýšlet o gurmánském tématu.

Zpátky v cukrárně se do toho vloží i Michal a společně se rozhodnou pro překvapivý dort – dokřupava pečené kuře na dřevěném prkénku, obložené krajíčky chleba a kyselými okurkami.

Nebojte se, i tentokrát Markéta zůstane u svých božských dortíků, kuře bude z mramorovaného korpusu s čokoládovým krémem. Michal se nejprve pustí do prkénka, které vytvoří z oplatek spojených čokoládou, jež po ztuhnutí obalí potahovou hmotou a vytvoří strukturu dřeva.

Pak se s Markétou vrhnou na výrobu chleba a okurčiček z marcipánu a společně si vyhrají i s nejmenšími detaily. Do okurek například vytlačí strukturu přes hrbolatou fólii.

Markéta se potom pustí do tvarování kuřete, základní tvar zpevní vrstvou krému a nechá před potažením potahovkou vychladit v lednici. A pak už přijde na řadu paleta, barvy a štětce a po chvíli je na světě „křupavá kůžička“. Málem dojde na faux pas, protože Markéta zapomene na křidýlka, ale vše zachrání Michal a nakonec dojde i na marcipánové kostičky ke stehýnkům.

Výroba dortu končí kompletací. Na základnu, kterou tvoří velký obdélníkový dort potažený bílým „ubrusem“ s ozdobným lemem, položí Markéta s Michalem oplatkové prkénko a na ně vypečené kuřátko s chlebem a okurkami.

Při předání dortu ve školním ateliéru je pan profesor překvapený, takové kuřátko ještě nejedl. Po návratu do cukrárny ještě Markéta pro diváky připraví výborné mufiny s rumovou pralinkou. Recept najdete hned po odvysílání pořadu na našich webových stránkách.

Další novinky a inspiraci najdete na Facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

A tady se podívejte už teď, na co se dnes můžete těšit:

Mohlo by vás ještě zajímat:

Crépes Suzette

Karamelky

Čokoládová pěna s mátou

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.