Božská Markéta se stala královnou ledové tratě

V nové epizodě Božských dortů dostane Markéta zakázku na dort pro trenéra sáňkařské reprezentace. Na reprízu povedeného dílu se podívejte v pondělí od 20.15 na Prima love.

Markéta si přišla pro úkol přímo k zasněžené sáňkařské dráze Smržovka. Dva mladí reprezentanti, sourozenci Brožovi, ji požádali o dort pro svého trenéra jako poděkování týmu za mimořádně úspěšnou sezonu. Loňský rok byl totiž pro sáňkaře nejúspěšnější v celých českých dějinách tohoto sportu. Jako tým skončili na Mistrovství světa šestí a jejich trenér v sáňkařských veteránech dokonce zvítězil.

Při samotném navrhování dortu jí Michal radil, ať udělá „Kokosy na sněhu v Jablonci“, ale Markéta se nedala zmást. Ve známém filmu byl totiž v hlavní roli čtyřbob. Markéta ale zůstala u sáněk a rozhodla se pro hezky vykrouženou sáňkařskou dráhu ozdobenou zlatou medailí a figurkou trenéra na sáňkách na vrcholku.

Dort připravila v nejoblíbenější kombinaci světlého korpusu s čokoládovým krémem. Při modelování tvaru dortu využila odřezky, které smíchala se zbytkem krému a tuto směs použila jako modelovací hmotu. Celkový tvar poté zpevnila vrstvou krému a po zchladnutí dort potáhla čistě bílou potahovou hmotou.

Dráze dodala zajímavý efekt pomocí želatiny s modrou barvou, která vytvořila „ledový“ lesklý povrch. Strukturu doplnila moučkovým cukrem, který použila jako sníh. Michal jí pomohl pozlatit medaili a Markéta se mezitím pustila do tvorby figurky trenéra sedícího na sáňkách. Při tom se jí hodilo její studium na sklářské škole, kde se naučila vytvářet figurky ze skla. A s marcipánem je to podobné, nejdůležitější pro „oživení“ postavičky je výraz ve tváři a postoj těla, který by neměl být statický, ale spíš „rozhýbaný“.

Předání dortu proběhlo opět na Smržovce. Porcování se ujal Antonín Brož, který všem dopřál opravdu chlapské porce. Zima byla skutečně veliká, až jim umělohmotné vidličky praskaly :)

Po návratu do kuchyně se s námi Markéta podělila o nový recept na moučník, tentokrát to jsou semínkovo–ořechové hrudky s javorovým sirupem. Recept najdete hned po odvysílání pořadu na našich webových stránkách.

Další novinky a inspiraci najdete na facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.