Sladké recepty

14. října 2013 21:00

zidkovm

VIDEO: Dopřejte si nadýchané meruňkové muffiny podle Markéty

Markétina dcerka Sára miluje DinoPark, v podstatě tam holky vyrážejí jednou za dva týdny. A tak když přišlo zadání vytvořit dort pro Dinopark, byla to pro Markétu výprava do důvěrně známého světa.

Markéta sice nejprve chtěla udělat reliéf Tyrannosaura rexe, ale Sára si přála pořádnou dinosauří hlavu. A přání dětí je rozkazem.

Děti v DinoParku se tak dočkaly brčálově zelené marcipánové hlavy, my se zase dočkali receptu na skvostné meruňkové muffiny podle Markéty.

Děti je milují, muffiny jsou efektní i pro návštěvu, a když klasickou čokoládu nahradíte meruňkami, můžete mít dobrý pocit, že dodáte tělu spoustu železa a draslíku. Jsou opravdu jednoduché, a pokud toužíte po obrovském aplausu, dozdobte je jednoduchou marcipánovou růžičkou, kterou usadíte do čokoládového lože.

Nebojte, Markéta vás ji naučí – a umět cukrářské dekorace přijde člověku vždy vhod.

Postup a ingredience najdete na tomto videu:

Zní to krásně, že? Podívejte se do galerie, je to pastva pro oči:

Celý recept najdete v tomto výpisu.

Mohlo by vás dále zajímat:

Dýňový páj

Pomerančová marmeláda

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 9. 6. 2023

Berani, vaše nedávné váhání vás možná náhle dostalo do úzkých. Můžete mít pocit, že jste se dostali do slepé uličky a vaše možnosti jsou omezené. Už se nemůžete pevně rozhodnout. Místo toho, abyste se teď snažili udělat nějaký krok, možná budete muset počkat, až se prach usadí a vy budete opět vidět jasně. Nechte situaci uvolnit, než do ní přidáte další třecí plochy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.