VIDEO: Markétin božský dort vás zavede až na Jamajku

Jestli máte rádi aroma a chuť rumu, pak se tento jamajský dort určitě stane vaším favoritem.

V posledním díle Božských dortů od Markéty se naše zručná cukrářka vypravila mezi atlety, konkrétně do oddílu, který vede tatínek Báry Špotákové. A právě pro tyhle malé a mladé sportovní talenty upekla dort ve tvaru běžecké tretry. S tatínkem naší zlaté oštěpařky se sice dlouho nemohli shodnout, jaké sportovní náčiní bude ke sladkému ztvárnění nejvhodnější, ale podle toho, jak všechno dopadlo, vybrali nakonec dobře.

Po nakrmení "hladových sportovních krků" si Markéta odskočila zpátky do kuchyně, aby vám ukázala ještě jeden recept. Ne že bychom pochybovali o vaší zručnosti, ale na rozdíl od sportovní tretry si tenhle moučník zvládnete v klidu udělat sami doma. Recept na jamajský dort dostala Markéta od kamarádky, když u ní byla v Anglii na dovolené.

Dortík voní rumem a sušeným ovocem a je krásně vláčný. Ať žije Jamajka!

Připravte si jamajský dort podle Markétina videonávodu:

Podrobný recept s výpisem surovin najdete v tomto odkazu.

Další novinky a inspiraci najdete na facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 6. 2023

Po emocionální spoušti, kterou jste prošli v posledních týdnech, bude období začínající dnešním dnem docela uklidňující. Těchto hladších a klidnějších vod můžete využít ke znovunalezení citové harmonie a zlepšení rovnováhy svého energetického toku. Navíc, Berani, pokud vaše fyzické zdraví není zcela odpovídající, nadcházející týdny by vám měly poskytnout příležitost k odpočinku a regeneraci.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.