Budou se chovat jako teenageři, říká o setkání Jamieho s Cizinkou autor seriálu

Jamie a Claire z úspěšného seriálu Cizinka, premiéru jejíž třetí řady můžete sledovat na Prima LOVE ve 22.05 každou sobotu a neděli, se minulou neděli konečně potkali. Co dvojici odloučenou staletími a kontinenty potká dál? Rozhodně to nebude jednoduché.

Co uvidíte v sobotu v Cizince? Jak bude pokračovat první setkání po letech?

Claire se snaží zachránit život cizinci, který ji napadl. Pan neznámý pracuje pro sira Percivala, ten chce po Jamiem větší podíl z pašování alkoholu. Sir Percival se totiž dozvěděl o rozšířené distribuci, ale Jamie ji popírá. Aby ubránil svůj podnik, musí společně s Fergusem a mladým Ianem siru Percivalovi překazit nalezení pašovaného alkoholu. Claire přemýšlí nad novým životem v minulosti a setkává se se starým známým z rodiny Fraserů.

Co se stane po prvotním setkání Jamieho a Claire

Scéna, na kterou diváci a divačky seriálu Cizinka čekali, se udála v šesté epizodě třetí série. Jamie znovu spatřil po několika staletích svou Claire. Jenže Jamie nechce věřit svému vlastnímu zraku, myslí, že se mu vynořila jedna z jeho vzpomínek na svou lásku. Ostatně, nebylo by to porvé. Udatný tiskař nevěří svému tělu a když rozpoznává, že to není sen, jeho tělesná a duševní schránka to neunese. Jamie omdlévá. Není se čemu divit, s Claire se neviděli dvacet let. Jamie už nevěřil, že se potkají znovu.

"Snažili jsme se být v tento moment ve scénáři co nejvíce opravdoví. Jaké to je znovu uvidět svou životní lásku po dvaceti letech," vysvětluje autor seriálu Sam Heughan. A podle něj měla Claire daleko snadnější pozici než Jamie, který se musel za celou dobu smířit s tím, že svou lásku už nikdy neuvidí. Co ale nemohl tušit, bylo, že Claire se celou dobu snaží dostat zpátky za ním.

"Jamie to nečeká, zatímco Claire měla tu výhodu se psychicky připravit na další srdceryvné setkání se svým milencem," prozradil Sam Heughan. V knize, která vyšla před sedmadvaceti lety, se celá scéna setkání vykresluje jen z pohledu Cizinky, ne z pohledu Jamieho. Autoři seriálu se rozhodli natočit pohledy a prožitky obou hlavních postav během zásadního momentu jejich života.

Co bude pro Jamieho a Claire nejtěžší v dalších momentech? "Hodně rychle pochopí, že za ta léta se změnili a jsou úplně jiní lidé, než jak se poznali. Prvotní chvíle bude pro oba trapná, bude to setkání plné nervozity a vzrušení. Jako u teenagerů," prozrazuje o dalších scénách autor seriálu. Ten se společně se svými ostatními kolegy rozhodl vyhnout pohádkovému klišé, kdy si obě dvě postavy po tolika letech bez váhání padnou do náruče a navážou na svou předchozí lásku. Tak to v životě totiž nefunguje.

Sledujte Cizinku na Prima LOVE každý víkend od 22. hodin. A pokud ji nestihnete v televizi, podívejte se na díly online na www.iprima.cz.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.