14. března 2016 10:00

Gabriela Gabrielová

Dnes zemřete! Se Stevenem Seagalem

Dnes zemřeš - upoutávka

Americký akční film z roku 2005 Dnes zemřeš! asi nebude třeba dlouze představovat. Stačí, když zmíníme, že ho produkoval a do hlavní role se obsadil Steven Seagal. Pokud chcete na chvíli vypnout u nenáročné podívané nebo jste fandy klasických Seagalovských akčňáků, zapněte si Primu v pátek ve 21.35.

Harlan Banks (Steven Seagal) je takový moderní Robin Hood: zloděj světové reputace, který bohatým bere, chudým dává a ještě k tomu disponuje nadpřirozenými schopnostmi – své nepřátele ničí kromě přesně mířenými ranami i pouhou silou své vůle. Jenže i pro někoho tak nadaného se tento druh obživy stává čím dál těžší.

A tak, na popud své přítelkyně Jady, rozhodne se Harlan Banks vzít poslední job své kriminální kariéry – přepadení kasina v Las Vegas, které by mělo jemu a několika dalším zainteresovaným zlodějům vynést 20 milionů dolarů.

Ovšem věci se nemají tak, jak se na první pohled tváří. Banks, zrazen svým parťákem, který ujede s autem plným peněz, je po divoké honičce v Las Vegas lapen a dostává se za mříže. Za pomoci spoluvězně a svých nadpřirozených schopností se mu ovšem podaří z vězení utéct a vydává se pomstít zradu a získat svůj těžce vydělaný loupežný podíl.

Věděli jste, že…

  • Natáčení tohoto snímku provázely nečekané problémy. Producenti filmu podali na Seagala žalobu, ve které ho mimo jiné obviňovali z toho, že kvůli souběžnému natáčení snímku Žoldáci spravedlnosti přijížděl na plac pozdě, odjížděl brzo a přepisoval si scénář bez jakýchkoli předchozích konzultací. V duchu pořekadla nejlepší obrana je útok reagoval Steven žalobou producentů, ve které je vinil z podvodu a porušení smlouvy.
  • Natáčelo se v Sofii v Bulharsku a v Las Vegas. Snímek byl dokončen za 56 dní na podzim roku 2004.
  • Dnes zemřeš! je jedním z mnoha Seagolových snímků (často nízkorozpočtových), které šly rovnou na DVD. V letech 1998 až 2009 je Steven točil téměř výhradně, což dokládá i fakt, že v průběhu těchto 11 let si stihnul zahrát v celkem 22 takových. Na plátna filmových kin se Seagal vrátil v roce 2010 se snímkem Machete a o rok později začal natáčet třetí sérii své krimi reality show Steven Seagal: Muž zákona. Spolu s policejním sborem se zde vydává do ulic jistého města v Arizoně a hledá tam opravdové kriminálníky.

Všimněte si…

  • V jedné z akčních scén v závěru filmu vyhodí Harlan Banks z okna útočníka oblečeného do bundy. Muž ale dopadne na zem jen ve vestě.
  • Když ukazují vězení, do kterého je Harlan odvážen, viditelně postrádá jakoukoli zeleň. Na jednom z dalších záběrů si ovšem můžeme všimnout stráže vykonávající hlídku na pozadí stromů.
  • Když se na začátku snímku Harlan spouští do domu drogového dealera, má na sobě bundu na zip. Když ale dům o pár minut později opouští, je ve volné košili na knoflíky.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.