Seriály a filmy

29. listopadu 2017 19:08

Petra Kloidová

Údajný řidič Kajínka před soudem vypověděl, že ho policie donutila ke křivé výpovědi

Já, Kajínek (4) – Udajný řidič Kajínka donucený policií

Jiří Kajínek tvrdí, že další svěděk v případě masakru v Plzni v roce 1993 před soudem vypověděl, že ho policie donutila přiznat se k tomu, že Kajínka dovezl z Prahy na místo činu. Podívejte se na exkluzivní scénu z nedělního dílu.

Nedělní večer na Primě bude ve znamení rekonstrukce celého případu, za který byl Jiří Kajínek odsouzen na doživotí. Ten dělí Českou republiku na dva tábory. Zabil dva lidi Jiří Kajínek, nebo to byl někdo jiný?

Rekonstrukce masakru na plzeňských Borech v rámci policejního šetření překvapivě nikdy neproběhla, proto bylo na tvůrcích dokudramatu Já, Kajínek, aby se o takovou rekonstrukci celého činu pokusili na základě policejních složek sami. Jiří Kajínek se k různým variantám dvojnásobné vraždy a jednoho pokusu o zabití bude vyjadřovat.

ARGUMENT PROTI KAJÍNKOVI. PODÍVEJTE SE NA VIDEO

MOHLI BÝT STŘELCI DVA? PODÍVEJTE SE NA VIDEO

Během vyšetřování celého případu se totiž ukazuje, že policie několikrát pochybila nejen na místě činu, ale i během dalšího vyšetřování. Údajný řidič Kajínka byl podle výpovědi donucen policií, aby falešně svědčil, že 30. května v roce 1993 opravdu odvezl Kajínka z Prahy na místo činu a následně ho i přivezl zpět do Prahy. Tento muž se ale během prvního soudního stání nechal slyšet, že byl k takové výpovědi donucen policií.

Ani na tento fakt soudce nebral zřetel.

Podívejte se na exkluzivní scénu z nedělního dílu Já, Kajínek, který uvidíte ve 20.15 na Primě.

Sdílejte článek