Jak být v manželství spokojený? Musíte se snažit, tvrdí koučka

Vojtěch chtěl udělat rodině radost a konečně splnit jejich společný sen - žít ve velkém domě. Bohužel, koupi domu příliš nepromýšlel a rodina skončila v neobyvatelné barabizně, z níž není cesty pryč. O tom byly předchozí Křižovatky života. Jak tedy dosáhnout manželské spokojenosti? Radí naše koučka.

Otázka spokojeného partnerství souvisí i s tím, jak akceptujeme sami sebe. Pokud je člověk spokojen sám se sebou a má se rád, dokáže své štěstí i vnímat. Dalším faktorem spokojeného vztahu jsou společné vize. Nutné je, aby partneři měli společný cíl a vizi a uměli si představit tyto společné cíle i za pět let.

V případě, že v partnerství převládají neustálé hádky a jeden z partnerů si už nedokáže představit, kdy byl naposledy šťastný, je zde možný důvod k rozchodu. V takovém případě není na místě nechat problémy „vyhnít“, ale začít otevřeně komunikovat. Položit si otázku: „Stojí mi partner za to, abych na partnerství zapracovala?“ V případě, že odpověď není jednoznačné ANO, je lepší dál vztah neudržovat a ukončit ho. Připustit si, že falešná představa o tom, že se vše časem změní, je pouze strach ze změny.

Peníze vyvolávají vztah typu závislost

Jedním z nejdůležitějších faktorů toho, proč se manželství rozvádějí, jsou peníze. V případě, že se manželství musí procházet otázkami, co si můžou manželé dovolit koupit či co mohou koupit svým dětem, je silný podnět k hádkám a rozporům. Vztah prochází změnami a manželé začínají být podráždění a nespokojení.Křižovatky života sledujte každé úterý a čtvrtek ve 21.45 na Primě

V partnerském životě mohou nastat etapy, kdy je nutné se uskromnit a jeden z partnerů může táhnout celou domácnost. Tato etapa však musí být jen na určitý čas, protože se v pozdější době začne stupňovat nespokojenost jednoho z partnerů a manželství se dostává do nerovnováhy.

Peníze většinou v partnerství zastávají pozici moci. Ten, kdo vydělává větší množství peněz, určuje pravidla vztahu, druhý člověk ve vztahu pociťuje určitou formu závislosti. Tato závislost se může projevovat i tím, že jeden určuje pravidla a závislý člověk ho musí poslouchat. Tyto vzorce mohou partneři zdědit ze své původní rodiny.

Šárka Vávrová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.