Křižovatky života: Matka vykrmuje své děti. Zachrání je jejich otec?

Standa a Šárka své děti milují. Stejně jako jídlo, které miluje celá rodina. Jenže co když se rodičovská láska, projevovaná i benevolencí k jídelníčku, začíná podepisovat na zdraví dětí? Dokáží Kubíčkovi táhnout za jeden provaz a zbavit se nadobro zdraví ohrožující obezity?

Rodina Kubíčkových žije v Plzni. Otec Standa (38), povoláním tiskař, je už jeden a půl roku bez práce. Přestože by Standa chtěl opět pracovat, je na druhou stranu rád, že má konečně více času na své děti Marka (15), Michaelu (14) a benjamínka Lindu (8).

Standa je přesvědčen, že děti tuto pozornost potřebují jako sůl. Jejich matka Šárka (37) je sice jako žena v domácnosti celý den doma, ale třeba o třídní schůzky dětí nebo o pravidelné prohlídky u zubaře se vůbec nezajímá. Ani v domácnosti se příliš nesnaží.

Jednoho dne zatelefonují Standovi ze školy. Od ředitelky základní školy, kterou navštevují Marek a Michaela, dostane šokující zprávu: Marek zkolaboval na sportovním dnu a museli jej odvést do nemocnice. Starostlivý otec se okamžitě vydá na pohotovost. Tam zjistí, že jeho syn utrpěl kolaps krevního oběhu, který byl způsoben nadváhou. Milovník čokolády s výškou 1,66 m váží ve svých 15 letech téměř 100 kilo.

Standa má špatné svědomí, neboť ne jenom Marek, ale také jeho dcery Michaela a Linda jsou náruživí jedlíci a už teď váží téměř jednou tolik než jejich vrstevnice. doteď platilo v rodině motto: Sní se všechno, co chutná, a takové množství, na kolik má kdo chuť. Ačkoli jsou si rodiče Šárka a Standa vědomi toho, že ani oni, ani jejich děti neodpovídají běžnému ideálu krásy, dosud nikdy si nedělali těžkou hlavu z následků svých stravovacích návyků.

Nyní však otec zpanikaří, neboť zdraví jeho dětí je pro něj na prvním místě. Především když lékař Markovi vyjmenováva následky, které ho čekají, když nezhubne, dostane Standa strach. Rozhodně nechce, aby jeho syn zakrátko dostal dokonce infarkt.Na další příběh z Křižovatek života se podívejte ve čtvrtek ve 20.15 na Primě

Standa svým dětem okamžitě nasadil přísnou dietu a snaží se je vést ke sportu – ovšem neúspěšně. Především patnáctiletý Marekk rebeluje, je stále agresivnější a nakonec si kupuje pamlsky tajně ze svého kapesného. Ani Šárka není pro Standu žádnou podporou, naopak – nechápe, proč se zničehonic tak rozčiluje, a to, že by teď v kuchyni měla kuchtit bůhvíco, je jí také proti srsti.

Dokonce, ani když u Marka diagnostikují cukrovku a jeho ošetřující lékař naléhavě doporučuje drastickou změnu stravovacích návyků, nenechá se Šárka poučit. Neustále podráží svého muže a pokouší se svádět své děti k nezdravému jídlu. I čtrnáctiletá Michaela má kvůli své nadváze veliké problémy: ve škole si na ni spolužačky ukazují a posmívají se jí. Když se celá situace vyhrotí a Marek se kvůli své sestře popere, je Standovi víc než jasné, že takhle to nemůže jít dál.

Zatímco děti s ním časem táhnou za jeden provaz a chtějí zhubnout, Šárka nadále zavírá oči před realitou. Standa se obává, že Šárka jejich děti jednou vykrmí až tak, že z toho umřou, a začne si uvědomovat, že rodina bez Šárky by na tom byla patrně lépe. Dotáhne to až před soud, aby mu byly děti aspoň na přechodnou dobu svěřeny do péče, což by jim určitě prospělo...

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.