Seriály a filmy

14. října 2013 15:54

Markéta Zídková

Oidipovský komplex naruby předvedou Křižovatky života

Jak spolehlivě přijít o syna? Vše mu zakázat a chtít, aby s vámi trávil veškerý svůj čas. Přesně po této cestě vyrazila matka v dalším díle Křižovatek života, které dáváme ve čtvrtek 17. října ve 21.35.

Pětačtyřicetileté Martině Vondráčkové se radikálně změnil život, když jí nečekaně zemřel na infarkt její o deset let starší muž Roman. Do té doby žili společně s šestnáctiletým synem Davidem v malém domku se zahradou v Hradci Králové.

Martina se s novou situací stále nemůže vyrovnat. Stala se z ní introvertní neurotická žena, která se nezdravě upnula na svého syna. Zesnulého manžela jí má David nahradit.

David je velmi podobný svému otci, maminka ho navíc nutí nosit oblečení po tátovi, sama si pochvaluje, že v jeho sakách jako by mu z oka vypadl. Aby ho u sebe udržela, neustále mu ukazuje staré fotky, připomíná mu, jak byli všichni šťastní.

Martinina labilita se pomalu stupňuje. Nepřeje si, aby David chodil ven, nelíbí se jí, když se vídá s kamarády, chce, aby veškerý volný čas trávil s ní. Bojí se, že o Davida přijde a zůstane sama.

Tady se podívejte na ukázku z tohoto dílu:

David nejenže truchlí nad smrtí otce, ale ještě cítí zodpovědnost vůči zoufalé matce. Jak dlouho může dospívající kluk takový tlak unést? A co se stane, až si najde přítelkyni?

Rodinné drama, kdy na rozdíl od antické tragédie o Oidipovi se syn nezamiloval do matky, ale matka do syna, sledujte ve čtvrtek 17. října ve 21.35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.