Pedant, a ještě k tomu nezaměstnaný – to je důvod k rozvodu

Život rodiny Marešových by mohl být idylický. Konečně bydlí ve vytouženém domečku na vesnici. To by ovšem Jindřich nesměl terorizovat sousedy, rodinu a vlastně všechny kolem. Křižovatky života s tématem soužití s pedantem sledujte na Primě v pondělí ve 20:15

V městečku Dvory nedaleko za Prahou bydlí rodina Marešových – vyučená květinářka Eva (38) s manželem Jindřichem (45, v předčasném důchodu) a jejich dvěma dcerami Katkou (17) a Klárou (13). Katka se chystá do učení, Klára navštěvuje místní základní školu.

Jednoho teplého večera koncem května, když se Marešovi dívají na televizi, jsou překvapeni cinkotem rozbitého skla. Okno vedoucí z kuchyně na ulici je rozbité. Na podlaze kuchyně leží dlažební kostka, zabalená do kusu papíru. Na papíru je výhružka: „Zmizte z Dvorů, nebo vyhoříte!“

Dům hrůzy

Eva Marešová se do malé obce Dvory přistěhovala s celou rodinou. Koupili si zde domek, na který padly všechny jejich úspory. Jelikož chtěli při koupi domu ušetřit za znalce, zjistili teprve po nastěhování, že dům má závažné nedostatky. Jeho hodnota je tím pádem zlomek původní ceny.

O čem bude další díl Křižovatek života? Podívejte se do galerie:

Otec vede proti podvodu neúspěšnou při. Vychází z toho, že při koupi domu byl dřívějším vlastníkem úskočně oklamán a že mu dotyčný existující stavební nedostatky úmyslně zamlčel a zamaskoval.

Frustrace z této situace ho dovedla až do předčasného důchodu. Jindřicha, někdejšího správního úředníka, to úplně vykolejilo. Od té doby má vztek na celý svět. Začal bojovat za právo a pořádek v obci. Každý den chodí na obchůzku a udává všechny nesprávně parkující řidiče a vůbec každého, kdo se provinil proti pořádku. Kontroluje i otvírací dobu obchodů.

Našel se v kontrolování ostatních

Z Jindřicha se stal nejnenáviděnější obyvatel obce. On se ale cítí v právu. Podporuje jedině práci strážců pořádku. Pro rodinu je jeho chování katastrofou. Vztek a nenávist lidí se obracejí nejenom proti Jindřichovi, ale i celé rodině.Křižovatky života vysílá Prima ve v pondělí ve 20:15.

Kláru šikanují ve škole, Eva se marně snaží zlepšit sousedské vztahy. Po další otcově akci se dcera Katka odstěhuje od rodiny. Ale ani ztráta starší dcery nemůže Jindřicha přimět, aby se přestal chovat vyšinutě.

Eva se pokouší otupit ostří situace. Když ale její mladší dcera Klára na základě stresující situace začne trpět poruchou krevního oběhu, rozvede se s manželem. Jindřich však nechce nechat rodinu odejít. Rodiče bojují u soudu o svěření neplnoleté Kláry do své výhradní péče.

Komu přizná soud právo péče o dítě, matce, či vyšinutému otci? Uvidíte v pondělí ve 20:15 na Primě v Křižovatkách života.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.