Seriály a filmy

7. března 2019 09:21

Jana Mrákotová

Legendární žokej Josef Váňa v Máme rádi Česko

V týmu kapitána Jakuba Prachaře soutěží tentokrát doslova žijící legenda žokej Josef Váňa. Josef Váňa je osminásobným vítězem dostihu Velká pardubická a je tak největší postavou českého dostihového sportu.

Josef Váňa je pověstný svým nezdolným životním optimismem, se kterým čelí i mnohým zraněním, jimž se při svém povolání nemůže vyhnout. Jak sám říká, není snad v jeho těle jediná kost, kterou by neměl někdy zlomenou. Nejvážnější zranění utrpěl na dostizích v německém Iffezhaimu u Baden-Badenu v roce 1994. Při dostihu na jedné překážce spadl z Verona a kůň jednoho z dalších jezdců dopadl hřbetem na něj. Váňa utrpěl těžký otřes mozku, mnohačetné zlomeniny žeber a pánve, zhmožděniny hrudníku, levá plíce byla zčásti utržená. Během převozu do nemocnice se mu několikrát zastavilo srdce a nastala klinická smrt. I přes prvotní skeptické stanovisko lékařů se uzdravil a druhý den po návratu z nemocnice seděl v sedle koně Matia Mou. Dva měsíce po úrazu se Váňa opět postavil na start.

Legenda jménem Váňa

Josef Váňa je v dostihovém sportu opravdový pojem, a to i za hranicemi Česka. Proč vlastně ale rodnou zem nikdy neopustil? Podívejte se na video.

Josef Váňa je v Česku rád

Na Máme rádi Česko se můžete podívat také online v našem archivu.

Máme rádi Česko v pátek 8. 3. ve 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.