Co dělat, když jde o život? V nové kampani vám poradí herci z Modrého kódu. Podívejte se na ROZHOVORY

Making of - Když jde o život

Od dnešního dne se můžete na obrazovkách díky kampani televize Prima ve spolupráci s Českým červeným křížem seznámit se zásadami první pomoci. Průvodci vám budou vaši oblíbení herci ze seriálu Modrý kód.

Herci v čele s Jiřím Štěpničkou a Markem Němcem, alias primářem Bojanem a excentrickým doktorem Hofbauerem, se vydali přímo na kurz první pomoci Českého červeného kříže.

Vedle nich se jej pod vedením lékaře a zdravotnického instruktora Českého červeného kříže MUDr. Jana Pospíšila zúčastnily také Kristýna Frejová (doktorka Vlčková), Eva Josefíková (doktorka Krutinová) a Sabina Laurinová (vrchní sestra Mery), všichni bez nároku na honorář.

To, co se během kurzu první pomoci herci naučili, posléze využili při natáčení informativních spotů ke kampani "Když jde o život". Na jednotlivé spoty se podívejte na stránkách ČESKÉHO ČERVENÉHO KŘÍŽE nebo je sledujte na televizi Prima.

Mohou pomoci zachránit lidské životy

"Spoty představují základy první pomoci, které bychom měli každý znát. Bohužel, realita je taková, že mnoho lidí neví nebo se bojí první pomoc poskytnout, a to i v situacích, kdy o životě jiných rozhoduje právě jejich rychlá reakce a jde doslova o vteřiny. A právě nové spoty, které vznikly ve spolupráci s Českým červeným křížem, by v tomto směru mohly a měly pomoci. A i kdyby se díky nim pomohl zachránit třeba jen jeden lidský život, tak jsme přesvědčeni, že tato kampaň má smysl,“ říká o kampani generální ředitel Prima Group Ing. Marek Singer.

Před natáčením bylo nutné absolvovat školení

Pro Jiřího Štěpničku nebylo školení, jehož se zúčastnil za seriál Modrý kód při kampani „Když jde o život“ Českého červeného kříže, zdaleka prvním setkáním se zásadami první pomoci. Poprvé se s nimi seznámil již během branné výchovy na základní škole, posléze jej provázela i na gymnáziu a akademii a samozřejmě na vojně. Jak ovšem sám tvrdí, leccos se od dob, kdy podobná školení absolvoval, změnilo…

Podívejte se na rozhovor s Jiřím Štěpničkou:

MUDr. Jan Pospíšil vedle samotného školení herců dohlížel i na odbornou stránku kampaně a její správnost. Jak vysvětluje, kampaň sestává z pěti informačních videí, v nichž vystupují herecké hvězdy z Modrého kódu. "Každé video je věnováno jednomu z témat první pomoci – resuscitaci, masivnímu zevnímu krvácení, odstranění překážky z dýchacích cest, bezvědomí a cévní mozkové příhodě," dodává k tomu MUDr. Pospíšil.

Jak si herci během kurzu vedli? A čím jej překvapili?

Prohlédněte si fotografie z tiskové konference televize Prima a Českého červeného kříže:

Pět informativním spotů připravených ve spolupráci s Českým červeným křížem sledujte již od dnešního dne na televizi Prima!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.