David bude tvrdě šlapat po Viktorovi kvůli alkoholu. Sledujte Modrý kód už v pondělí večer!

Modrý kód (29) - upoutávka

Po prázdninové pauze se na obrazovky vrací Modrý kód. Na co se můžete v pondělní epizodě těšit? Mimo jiné i na Davidovo "tažení" proti Viktorovi. Má totiž podezření, že Viktor stále pije, a to dokonce, i když je v práci. A jeho podezření samozřejmě nejsou daleka pravdy...

Při nácviku historického rytířského představení dojde k neštěstí. Fingovaný výstřel poraní jednoho z herců. Ukáže se navíc, že hlavní trio je v podstatě milostný trojúhelník: představitelka princezny totiž nejdříve chodila se střelcem, nyní má ale vztah ze zraněným mužem. Uhodí proto na svého bývalého, že jejího současného partnera poranil ze žárlivosti. Ukáže se ale, že je to nejspíš všechno trošku jinak…

Nová lékařka v Modrém kódu

Na urgent přichází nová lékařka z Prahy Zoja Višněvská. Čeká ji atestace a praxi by chtěla získat právě v Rubavě. Zájem by měla hlavně o to dívat se pod ruce Rasputinovi, protože sama se chce vydat cestou neurologie.

David Hofbauer vyměnil Viktora za jiného anesteziologa, protože s Viktorem odmítá operovat. Viktor se ale vzpouzí, štve ho to. David ale trvá na tom, aby Viktor prokázal, že je „čistý“. Nechá si proto od Jany nabrat krev. V ní se sice nic nenajde, jenže trvá i na moči. Ta by ale samozřejmě tak čistá nebyla, proto Viktor požádá Janu, aby mu moč na testy dala ona. Jak se sestřička rozhodne, bude ochotna kvůli Viktorovi překročit hranice?

Problémy s Davidem

Napětí mezi Hofbauerem a Viktorem vzrůstá, David začíná svým chováním a tím, že nic a nikoho nerespektuje, štvát i Mery.

Pan Hojer už pořídil Jindrovi pejska, ten si ho samozřejmě zamiluje. Bohužel to ale vypadá, že je Jindra alergický na psy. A Vali si tak díky tomu naplno „užije lekci za dobrotu na žebrotu“. Hojer ztropí opět svoji klasickou scénu. Dost možná to dopadne tak, že si Vali bude muset vzít psa domů sama kvůli Růžence…

Jindra navíc dostane další záchvat, silnější než obvykle. I panu Hojerovi nakonec dojde, že možná trošku „přestřelil“, a dokonce se dojde Vali domluvit. A nápad, aby si psa nechala ona s Růženkou, se mu také zamlouvá.

Mery dělá Lucii ultrazvuk. Bohužel se ale zdá, že plod není zcela v pořádku. A obavy Mery se posléze naplní, nenarozené dítě má gastroschízu, poruchu uzávěru břišní stěny. Podle gynekologa ale tato vrozená vada není neřešitelný problém a mnoho dětí s podobným problémem ihned po porodu operovali a nyní žijí plnohodnotný život.

Dobrovolný hasič s poraněním hlavy a očí je dalším pacientem na urgentu. Další pacientkou je žena, která vypadla z okna. A to rovnou do skleníku.

Modrý kód sledujte v pondělí od 20.15 na Primě a k jeho sledování se nechte pozvat přímo Markem Němcem alias doktorem Davidem Hofbauerem:

Sdílejte článek