Seriály a filmy

22. července 2019 11:46

Jana Mrákotová

Kamil Prchlík je chodící ambice

Jednou z nových postav, která se v minulých dílech objevila v seriálu Modrý kód, je ambiciózní lékař Kamil Prchlík. A na rubavském uregentu díky němu bylo pěkně živo! Rubavský urgent posílil nový lékař, kterého hraje Petr Buchta.

Doktor Kamil Prchlík, kterého hraje Petr Buchta, je zábavný typ. S ničím nemá problém, je ochotný, pozorný, milý a velmi hovorný. Na úvod se zdá, že okouzlil Sašu Růžičkovou, ta ale brzy prozře. A s ní i ostatní kolegové.

Jsem nový chirurg

S tímto sympatickýmhercem jsme pro vás udělali rozhovor o jeho nové roli. Jak svoji postavu vidí sám Petr?

Je to takový snaživec

„Kamil Prchlík je lékař - chirurg, je to takový snaživec, který je v jádru dobrý, ale zároveň to není vlastně úplně kladný hrdina,“ říká o své postavě Petr.

Seriál Modrý kód se natáčí v nemocničním prostředí. Máte v tomto prostředí osobně vy s něčím problém?

„Tak třeba pohled na krev mi nevadil nikdy. Musím ale přiznat, že mi třeba nedělá dobře pohled na jehly a stříkačky.“

Jak se vám učí několik stran odborných názvů?

„Co se týká odborných názvů, tak musím přiznat, že mě zatím scenáristé docela šetří, třeba na rozdíl od Sandry Novákové, se kterou se nejvíce potkávám na place, nebo všech záchranářů.“

Jak jste na tom s první pomocí, dokázal byste ji v případě potřeby poskytnout?

„Tak to nevím, protože jsem ještě nikdy nebyl v situaci, kdy bych ji musel poskytnout. Ale určitě bych se o to minimálně pokusil, ale netuším, jestli bych to zvládl úplně na jedničku.“

V Modrém kódu jste nováčkem, jak vás přijali kolegové?

„Kolegové jsou bezvadní. Natáčení si moc užívám, ta postava mě baví, je tam co hrát.“

Novodobý Cvach?

Kamil Prchlík se nakonec ukázal jako velký mluvka a ne příliš schopný lékař. Své nedostatky ale umí dost dlouho skrývat. Ve finále ale udělá celou řadu chyb, z nichž některé mají bohužel velký dopad na pacienty. Diváci proto Prchlíka začali srovnávat s dnes již legendárním doktorem Cvachem ze seriálu Nemocnice na kraji města.

Připomeňte si Kamilův zbabělý útěk

Zda se doktor Prchlík do seriálu Modrý kód vrátí, uvidíte po prázdninové pauze. Zatím nezapomeňte seriál sledovat online!

Sdílejte článek
Štítky nemocnice seriál Petr Buchta

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.