Modrý kód: Vztah mezi Davidem a jeho otcem poznamená vážná zdravotní komplikace

Modrý kód (42) - upoutávka

Profesor Hofbauer neměl se svým synem nikdy zcela normální rodinný vztah. Šance na jeho nápravu začína ale mizet v nenávratnu...

Docent Staněk se připravuje na operaci srdce, kdy mu má být voperována srdeční pumpa. David na něho dohlíží jako ošetřující lékař. Do toho ovšem do Rubavy přijíždí Davidův otec profesor Hofbauer.

Ten je přesvědčený, že David hodlá na docenta Staňka použít svoji experimentální léčbu a odmítá uvěřit tomu, že je pouze jeho ošetřujícím lékařem. Nevěří dokonce ani samotnému Staňkovi, ani primáři Bojanovi, svým přátelům.

Kolaps kvůli hádce

Poté, co mu ale Bojan celou záležitost vysvětlí, uvěří mu a rozhodne se Davidovi omluvit. Ten už ale na jeho omluvu nečeká a hrubě jej odmítne. Jeho otce se to ovšem tak dotkne, že při odchodu z urgentu zkolabuje.

Na urgent přivážejí vážně zraněného muže, kterého na dálnici srazil kamion. Čeká jej náročná operace, které se musí účastnit hned tři lékaři, vedle Davida a Aleše i Rasputin.

Další pacientkou je mladá závodnice s vážným zraněním páteře, která musí podstoupit složitou operaci. Její problémy tkví ale i někde jinde, v rodině. Její matka totiž odmítá uznat, že se chce mladá pacientka „vdát“ za svoji dlouholetou přítelkyni.

Nová postava v Modrém kódu

Saša je nucena zúčastnit se večeře se svou matkou a podnikatelem Havlenou. Raději by byla kdekoliv jinde, nicméně podnikatelským aktivitám své matky se zkrátka musí chtě nechtě podřídit. Nakonec si užije i trochu adrenalinu, když bude muset ošetřit zraněného muže, na něhož se zřítilo dříví, které skládal. U té příležitosti se seznámí i s mladým mužem s podivně poraněným obličejem, kterého pozve na urgent, aby se od ní nechal ošetřit. Na urgentu na ni pak bude čekat velké překvapení.

Toho se dočká i Lucie, když na ni v lékařském pokoji čeká Sára s Tomášem a „lákavou“ nabídkou nemalého finančního obnosu výměnou za to, že Tomáše neuvede v rodném listě jejího nenarozeného dítěte. Jak se Lucie zachová?

Petru vydírají dva muži, kterým prý její matka slíbila, že za ni zaplatí její dluhy ve výši padesáti tisíc. Její matka navíc zmizela neznámo kam a teta, která hlídá její malou sestru Sabinu, už ji odmítá nadále hlídat. Petře se začíná hroutit celý život.

Modrý kód sledujte ve středu od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek