Od koho dostane Mery nafackováno? Dívejte se na Modrý kód

Modrý kód (27) - upoutávka

Mery se sice snaží mít na urgentu vše pod palcem, ale občas to ani jí nevyjde. Tentokrát se střetne s rozlícenou příbuznou pacienta urgentu...

Pár na cestě do práce zastihne náhlá bolest břicha a hrudníku muže. Jenže žena je ve vysokém stupni těhotenství a začíná to, že její porod právě začíná. Zvládnou se oba včas dostat do nemocnice?

Operace a porod!

Ukáže se, že muž nejen, že má karcinom v dutině břišní, ale prorůstá až do srdce. Život muže je v ohrožení. Je třeba okamžitě operovat, jenže anesteziolog Viktor má opět svůj den...

Do toho začíná jeho žena rodit, jenže vyžaduje, aby byl její muž porodu přítomen a pokud nebude, rodit odmítá. To ovšem může ohrozit na životě i ji a její dítě.

David čeká, zda vyšší instance schválily jeho kardiologický výzkum. Dopis už na něj čeká na poště. Jenže David prostě nemá čas si jej vyzvednout.

Nestíhá ale ani chodit do práce včas, což těžko vydýchává Mery.

Nabídka, která se (ne)odmítá

O Davida by měl zájem profesor Staněk. Chce totiž využít Davidův experimentální výzkum a stát se jeho prvním oficiálním pacientem a nabízí mu také primariát na rubavské kardiologii. To ale David samozřejmě odmítá.

Na urgentní příjem přiváží mladou ženu, instruktorku lyžování, která bez zjevné příčiny kolabuje a má velké bolesti. Po vyšetření se ukáže, že na vině bude gynekologický problém. Tedy problém – zapomenutý tampon a s tím související toxický šok a otrava organismu. Vyšetření ale naznačí, že dívka byla pravděpodobně znásilněna. Kdo jí to udělal?

Za Prokopem dorazí jeho otec se svým kolegou Aloisem. Ten pořád kašle a vůbec má zvláštní symptomy, přičemž jejich příčinu lze jen těžko stanovit.

Rodinné komplikace

Lucie se těší, Tomáš totiž plánuje seznámit ji se svojí dcerou. Plány se ale trošku zkomplikují. Tomášova dcera totiž přijde za Lucií jakožto za kamarádkou a prosí ji, aby otci domluvila, aby opustil svoji milenku a vrátil se ke své manželce. O tom, že je milenkou právě Lucie, vůbec nepřemýšlí...

Dalším pacientem je muž, kterého přivážejí po autonehodě. Vzápětí přiváží i zraněnou malou holčičku z druhého vozu a ukazuje se, že žena, která ji vezla, střet s protijedoucím autem nepřežila. U muže se navíc v krvi prokáže přítomnost drog, takže viník nehody je jasný. On sám to ale odmítá, stejně tak jako jeho matka, která se nebojí a dokonce Mery nafackuje!

Sdílejte článek
Štítky znásilnění facka výzkum