V Modrém kódu bude David řešit osobní případ. Pobodanou Karin!

Modrý kód (36) - upoutávka

Jakmile jde o blízké, je při zákroku zodpovědnost a nervozita vždy větší. A to dokonce i když jste "doktor Robot".

Petrželovi stáhli žalobu. Nikdo sice neví proč, ale o důvody moc nejde. Hlavně, že nikdo nemusí odejít. Největší zásluhu na všem má samozřejmě Saša, potažmo její matka, ani jedna se ovšem tímto faktem zatím nechlubí. Mohl by se hodit v budoucnu.

Osobní případ

Ráno cestou od Davida napadne útočník Karin. Chce jí pouze ukrást mobil, ale protože se servírka brání, pobodá ji. Začíná boj o čas! Co by osud nechtěl, David se zrovna potácí v atace své nemoci. I přesto ale jede s Karin rovnou do nemocnice, kde vyráží s pomocí Rasputina okamžitě na operační sál.

Karin je vážně zraněná a lékaři jí musí odstranit dělohu. Davidovi se do toho nechce, u mladé ženy a navíc jeho partnerky. Jenže není zbytí…

Čas na změnu?

Za Prokopem přichází jeho milenka Pavla. Mery je ale nekompromisní, na lékařský pokoj nikdo „zvenčí“ nesmí. Jeho milenka už ho začíná trošku štvát. A nejen ona!

Rasputin nabídne Prokopovi k zamyšlení, zda by neměl zvolit kariéru v jiném oboru než na urgentu, protože má poněkud problém s řešením krizových situací. Prokop se sice na urgentu vidí, nicméně plastická chirurgie by jej na druhou stranu zavedla do mnohem lepších kruhů. Tlak ze strany ostatních lékařů ho ale dohání k šílenství.

Mezi Mery a Alešem to začíná poněkud skřípat. Na Mery na „to“ Aleš jde totiž příliš rychle a Mery se začíná cítit svazovaná.

Mery si navíc není úplně jistá tím, že Aleš postupuje správně při léčbě své pacientky a povolá k ní Davida. Ten zjistí, že má žena problém se srdcem. Pacientce to sice zachrání život, mezi Mery a Alešem to ale vztahu příliš nepomůže.

Veterinární laborantka

To Lucie, ta by byla ráda, kdyby byl její milenec pozornější a šel na „to“ rychleji. Ačkoliv se tváří, že už s tím chlípníkem nechce nic mít, pořád se jí po něm stýská. Jenže to vypadá, že Tomáš vzal její apel, ať už se nevrací, vážně a přijít opět s kytkou a prosíkem nemíní… Lucie si užije i s pacientkou, respektive její maminkou. Ta je sice veterinární laborantka, ale z internetu má všechno perfektně načtené. A neváhá ani doktorům radit. Ukáže se ale, že svojí nastudovanou samoléčbou málem zabila dceru.

Modrý kód sledujte ve středu od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek