Viktor to přehnal a ponese zdrcující důsledky!

Modrý kód (56) - upoutávka

Bude mu totiž z péče odebrán jeho malý syn Viktor. I trpělivost Jany a jeho rodičů měla své hranice. Na urgentu se toho bude ale řešit mnohem více, třeba také volba nového zástupce primáře!

Dnešním případem pro urgentní příjem bude mladá basketbalistka, která zkolabuje přímo během tréninku. Nikdo neví, co se jí vlastně stalo. Vyšetření odhaluje krvácení do mozku, nikdo si ale nevšiml, že by se jí cokoliv během tréninku stalo. Co je tedy příčinou?

Zoja zmizela

Zoja navštíví nečekaně Davida doma s prosbou, aby od ní předal primáři Bojanovi dopis a Rasputinovi klíče od jeho bytu. Rozhodla se totiž opustit Rubavu. I když by si ráda s Davidem promluvila, David nemá zájem. Zoja mu totiž nikdy nesedla.

Rasputin je ale z celé věci rozčarovaný, Zoja se s ním ani osobně nerozloučila a není nikde k zastižení, její telefon je nedostupný a ani v nemocnici, kam měla nastoupit, o ní nikdo neví.

Sašina sladká pomsta

Saša se rozhodne rozehrát velkou partii proti matce a Kodymovi. Všechny matčiny plány nastíní Bojanovi a očekává okamžité kroky, tedy nejlépe vyhození Kodyma. Bojanovi se do celé akce nechce, jenže Saša ho drží neustále kvůli Matymu v hrsti. Navíc se mu celá věc moc nezdá, proč by si ale Saša měla celou věc vymýšlet?

Bojan si nakonec proto pozve starostku Růžičkovou, aby s ní probral svého zástupce coby primáře. Na základě toho, co mu řekla Saša, odmítne podpořit kandidáta starostky a za svého zástupce stanoví nenáviděného David Hofbauera.

David chce zároveň po Bojanovi, aby mu povolil znovu obnovit výzkum kmenových buněk, který by nyní prováděl pod patronátem firmy, již mu doporučil Janek. To ale Bojan odmítá, protože takový čin je přesně to, na co starostka čeká, aby jej mohla coby dosavadního primáře odstranit. Ani Mery se nápad pokračovat ve výzkumu moc nelíbí. Jenže David má svou hlavu!

Zdrcující zjištění

Další pacientkou je žena sražená autem s vážnými vnitřními zraněními. Do čekárny za ní přijíždí její dcera, která je stavem matky viditelně zdrcená. Proč ale dělá takové „dílo“? Má výčitky svědomí…

Zdrcený bude i Viktor. Dostane totiž obsílka informující o tom, že se jeho syn prozatím svěřuje do péče jeho rodičů.

Na urgent přivážejí dva muži svého kumpána, kterému dali pár „přes tlamu“, protože podváděl v kartách. Zuby už si na ně brousí policie, možná to ale dopadne přesně naopak a muži svému kamarádovi výchovnými fackami zachránili život!

Jak daleko může být člověk ochoten zajít, aby se zbavil příšerné manželky? Třeba se může klidně nechat zavřít do blázince. Přesně to je další případ pro urgentní příjem!

Napínavý Modrý kód sledujte ve středu od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek