Záchranáře napadne v sanitce pacient. V Modrém kódu budou bojovat o jeho život

Modrý kód (34) - upoutávka

Práce záchranáře není jen o zachraňování životů. Může být i velmi nebezpečná...

Na urgentní příjem přiváží sanitka vážně zraněného muže. Evidentně je pod vlivem drog, protože je extrémně agresivní. V sanitce se „zabarikádoval“ společně se záchranáři Pavlem a Igorem, na které neustále útočil. Pavel skončil s drobnými poraněními, ale Igora praštil velkou bombou vší silou do hlavy. Záchranář na tom vůbec není dobře. Díky Zoje se nakonec muže podaří zpacifikovat, nicméně boj o život jeho i mladého záchranáře začíná…

Pro Pavla je útok na jeho kolegu poslední kapkou, chce se záchranářstvím skončit. Představoval si všechno trochu jinak, nyní bojuje spíše s alkoholiky a feťáky, než aby zachraňoval životy. Od primáře Bojana dostane nečekanou nabídku, ať nastoupí na urgent jako lékař. Málokdo totiž ví, že Pavel je skutečně vystudovaný lékař, nikoliv jen zdravotník.

Modrý kód a problémy lékařů

Během operace vyvstane velký problém. Bojan povolá od operace agresora Davida, aby pomohl Rasputinovi s operací záchranáře Igora. David proto nechá Sašu, aby sama zrevidovala a zavřela pacienta. To ale neměl dělat. Pod tlakem Igora Saša neprovede revizi a v pacientovi zapomene jeden z nástrojů. Bude z toho velký průšvih, z něhož hrozí soud a exemplární tresty.

Další pacientkou je mladá žena, která má poraněné koleno po pádu na lyžích. Spíše než bolavé koleno ji ale zajímá zdravotní bratr Honza. To ovšem netuší, že Honza o ženy zrovna zájem nemá…

Prokop bude řešit osobní problém, na urgent totiž přivážejí jeho maminku s bolestmi na hrudníku. Ukáže se, že její slabé srdce není schopno vydržet tlak pramenící z nedostatku financí a dluhů jejího muže.

Modrý kód sledujte ve středu od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek