Anna Fialová, Radim Fiala a Milena Steinmasslová ztvární postavy, které hýbou světem Mordparty

Osobní linky hlavních protagonistů nejsou jen v rukou vyšetřovatelů samotných, ale i jejich blízkého okolí. Ve vedlejších ale zásadních rolích uvidíte v Mordpartě Radima Fialu jako manžela Markéty Plánkové, Milenu Steinmasslovou jako paní Colombovou nebo Annu Fialovou (dcera Colomba).

Anna je tvrdohlavou dcerou Colomba

Annu hraje Anna Fialová, dceru Jiřího Bartošky, která intuici svého otce nevěří. Anna je mladá holka, která se chce živit baletem, je zamilovaná, ale bohužel dlouhou dobu nevidí, že její přítel není takový, jak si ona myslí. Zamilovala se zkrátka do nesprávného kluka. Táta se o ni bojí a snaží se ji chránit jednak jako otec, jednak vzhledem k tomu, jaká je jeho profese. Proto se snaží najít důkazy, aby pochopila, co je její přítel Michal zač. Což rozpoutá konflikt mezi dcerou a otcem a zasáhne to do vztahů rodiny.

Jak se vám hrálo s Jiřím Bartoškou a Milenou Steinmasslovou, kteří byli vašimi seriálovými rodiči?

„Cítila jsem před nimi lehkou nervozitu a velký respekt. Ale po prvních natáčecích dnech to ze mě všechno spadlo.“

Michal je novým přítelem Anny

Michala hraje Adam Ernest. Michal je mladý kluk, který hraje s Annou v divadle. Anna je do něj hodně zamilovaná a on ji má taky rád a chtěl by s ní být. Jenže jak se postupně ukazuje, jeho úmysly nejsou tak úplně čisté. Má své plány a své důvody k tomu, jak se chová. Vlastně by se dalo říct, že za své chování tak úplně nemůže.

Měl jste první dny trému ze svých hereckých kolegů?

„Trému jsem měl první den, když jsem jel na natáčení. Ale během dvou hodin ze mě spadla, protože všichni, s nimiž jsem tu hrál, byli moc fajn. Pan Bartoška i paní Steinmasslová, kteří hráli rodiče mé přítelkyně, i sama Anička Fialová.“

Vendy je novou kapitolou vyšetřovatele Pavla

Vendy hraje Jana Pidrmanová. Je hodně zamilovaná, snaží se vytvořit ideální atmosféru v novém bydlení s Pavlem a touží s ním mít dítě.

Byla vám postava Vendy sympatická?

„Ano, byla, Vendy je fajn holka. Představuje osobní linku seriálu. Ne že by se k těhotenství nějak nezdravě upínala, jen usoudila, že našla toho pravého a chce s ním založit rodinu. Pak jsou ale chvíle, kdy pochybuje, jestli má tento vztah vůbec budoucnost. Komplikuje se totiž kvůli nějakým nedořešeným problémům z minulosti, které se objeví právě ze strany Pavla. Moc mě potěšilo, že jsme se opět setkali s Pavlem Baťkem, známe se už z dřívějška. Ale měla jsem velkou radost, že jsem se při natáčení mohla potkat s panem Bartoškou.“

Paní Kolumná je manželka „Colomba“

Paní Kolumnou hraje Milena Steinmasslová. Její charakteristika je daná už tím, že nemá jméno, mluví se o ní jen jako o Colombově manželce.

Jak se vám jeví vaše postava – manželka detektiva přezdívaného Colombo?

„Je to tichá, submisivní a trpělivá bytost. Ale zřejmě musí být uvnitř hodně silná, protože žije vedle muže, s nímž život rozhodně není jednoduchý. Ona jen stojí po boku svého muže a nějak vedle něj žije. Není to postava, která by měla vlastní příběh.“

Marek je manžel vyšetřovatelky Nadi, s velkým tajemstvím

Postavu Marka ztvárnil Radim Fiala. Marek je velmi komplikovaná osoba. Kromě toho, že řeší problémy v manželství, situace se mu trochu vymkla z rukou a on přešel na stranu zla, stal se z něho padouch. Takže rozhodně není černobílá postava, spíš černo-šedo-bílá. Možná se tváří jako ideální manžel, ale rozhodně takový není. Nadě se postará o dost krušných chvil.

Vy se s Markétou Plánkovou nepotkáváte pracovně poprvé. Jaký spolu máte vztah?

„Markéta je výborná ženská i herečka, mám ji rád. Hrajeme spolu v divadle ve Světě podle Prota, těšilo mě, že jsem v Mordpartě mohl hrát právě s ní.“

Barbora je bývalou manželkou vyšetřovatele Pavla

Psychicky nestabilní Barboru zahrála Kristýna Boková. Do děje seriálu vstupuje ve chvíli, kdy ji propustili z psychiatrické léčebny, kam ale musí dál pravidelně docházet v rámci ambulantní léčby. Na klinice totiž skončila kvůli zkrachovalému manželství s Pavlem.

Oba se brali hned po dokončení Pavlovy střední školy. Jejich manželství bylo harmonické až do prvního těhotenství, kdy Barbora trpěla stavy úzkosti a dítě nedonosila. Pak se její stav zhoršil natolik, že musela nastoupit léčbu na psychiatrické klinice. Pavlova blízkost Barboře ubližovala, byl jim doporučený rozvod.

Od vztahu s Pavlem se ale nikdy nedokázala zcela oprostit, i po letech ho stále miluje a pokouší se dělat vše pro to, aby ho získala zpět.

Poznejte hlavní postavy Mordparty představené samotným Columbem:

První díl Mordparty uvidíte na Primě ve 20.15 už tuto neděli!

Poznejte zebrubně všechny seriálové postavy:

Jiří Bartoška představuje vyšetřovatele Colomba, Vojta Kotek vyšetřovatele Káju, Markéta Plánková vyšetřovatelku Naďu, Pavel Batěk ztvární vyšetřovatele Pavla a Jiří Bábek šéfa oddělení Milana.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.