Mordparta vyšetřuje vraždu novináře, jenž věděl příliš mnoho

Mordparta (7) - upoutávka

Colombo nečekaně napadne přítele své dcery Anny. Michal na divadelní premiéře Annu omylem upustí na zem, Anna skončí v nemocnici. Vyšetřovatel Mordparty zareaguje na Michala dost agresivně. Za svůj čin si ponese následky. Sledujte Mordpartu v úterý ve 21.35 na Primě.

7. případ: vražda novináře, který nechtěl mlčet

místo činu: prezidentské apartmá jednoho nejmenovaného zámku

vyšetřuje: Mordparta – tým vyšetřovatelů ve složení: Kolumný alias Colombo (Jiří Bartoška), Kája (Vojta Kotek), Naďa (Markéta Plánková), Pavel (Pavel Batěk), Milan (Jiří Bábek), Radačinský (David Máj)

Prezident v ohrožení?

Prezidentské apartmá… Za oknem je tma, poblíž okna stojí členové ochranky, kteří se snaží držet v povzdálí, aby senátoru Langerovi i jeho hostům dopřáli soukromí. Probíhá neoficiální večeře, na kterou si Langer pozval své nejbližší. Zítra totiž vrcholí jeho kampaň na post prezidenta a on sem na zámeček sezval novináře a televizní štáby a před takto důležitou tiskovkou se potřeboval ujistit, že jeho přátelé stojí za ním, že má jejich podporu.

Ti si s ním právě připíjejí na úspěšné zakončení kampaně, když dovnitř vejde šéf ochranky a ohlásí příchod novináře Radka Nýbrta. Langer ho odmítne přijmout, dnešní večer si vyhradil pro sebe, zítra je tisková konference, tam bude vítán a navíc to jméno mu nic neříká. Je ale evidentní, že ostatní toho novináře znají.

Novinář, který věděl příliš mnoho

Proč chtěl novinář mluvit se senátorem, začnou zjišťovat druhý den ráno vyšetřovatelé z Mordparty. Našla se totiž mrtvola Radka Nýbrta, jak leží na zádech na podlaze garáže, s obličejem obaleným fólií. Tělo našel v půl šesté ráno zaměstnanec hotelu, když vynášel odpadky.

Senátor Langer si k případu vyžádal Colomba, protože byli kdysi spolužáci, věřil v jeho diskrétní způsob vyšetřování a doufal, že se mu tak podaří vše před novináři utajit. Vražda novináře v den tiskovky by taky mohla znamenat krach několikaměsíčního úsilí mnoha lidí z volebního štábu a jeho další velké životní fiasko… už jednou se o prezidentské křeslo neúspěšně ucházel.

Co vypátral Radek Nýbrt a co po Langerovi chtěl? Chtěl ho varovat, nebo vydírat? Komu jeho přítomnost vadila tak, že se ho rozhodl zabít?

To bude předmětem vyšetřování. Je tu však jedna věc, která je jistá… vrahem je někdo z těch, kteří se účastnili soukromé večeře…

Scénář: Tomáš Bombík

Režie: Robo Švéda

Mordpartu uvidíte toto úterý ve 20.15 na Primě.

Co dalšího uvidíte v neděli ve 20.15?

Poznejte hlavní postavy Mordparty představené samotným Columbem:

Poznejte zebrubně všechny seriálové postavy:

Jiří Bartoška představuje vyšetřovatele Colomba, Vojta Kotek vyšetřovatele Káju, Markéta Plánková vyšetřovatelku Naďu, Pavel Batěk ztvární vyšetřovatele Pavla a Jiří Bábek šéfa oddělení Milana.

–––

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.