Oceňuji rozhodnost Nadi, říká Markéta Plánková, hvězda Mordparty

Vizuálně křehká Markéta Plánková si v novém krimi Mordparta zahraje drsnou a stabilní Naďu, která narozdíl od svých mužských protějšků střídá dvě role v životě - milující mámu a vyšetřovatelku.

Markétu Plánkovou jste už mohli vidět na Primě v seriálu Cesty domů, postava Nadi v Mordpartě jí přinesla nejen zářivě ohnivé vlasy, ale také zkušenost drsného detektiva, nebo návštěvu opravdové márnice.

Naďa je bývalá právnička, kterou vždycky víc zajímalo trestní právo než suché soudnictví, nastoupila do Mordparty jako vystudovaná právnička a také jediná žena. Po čase si u všech kolegů vysloužila respekt. S muži podle Markéty Plánkové prý nebojuje. Její boj je totiž úplně jinde, než by člověk čekal. Bitevní pole čeká Naďu doma.

My jsme se zeptali její představitelky, Markéty Plánkové, jaká je seriálová postava z Mordparty:

V seriálech jste poslední roky hrála ženy, které v různé formě trpěly a byly spíš submisivní, než aby dávaly najevo svou skutečnou osobnost. Ale Naďa je úplně jiná, rozhodná, silná žena. Souhlasila byste s tím?

Nemůžu s tím až tak jednoznačně souhlasit. Každá postava měla více poloh. Nikdy nebyla jen černá, nebo bílá. Vždycky se v nich snoubí odhodlanost, bojovnost, ambicióznost a zároveň ženská křehkost a zranitelnost. Kapitán Naďa Vokušová je stejná... Oddaná své profesi, ale zároveň prožívající své osobní rodinné drama.

V jakých situacích se nejvíc projevuje její povaha?

Je to bývalá právnička, kterou ale přitahovalo víc trestní právo a kriminalistika, tak hned po škole nastoupila na post vyšetřovatele. Spolupracuje většinou s muži, musí používat konstruktivní myšlení, při výjezdních akcích prokazovat odvahu a rozhodnost. Jen občas si dovolí projevit se jako slabá žena.

Jaká Nadina schopnost nebo vlastnost by se vám v reálném životě hodila?

Asi ta rozhodnost... často mívám sklon k pochybnostem. Obávám se, že by se taky do budoucna hodila její schopnost manipulace se zbraní... Nikdy nevíme, kdy se to bude hodit, že?

Prozrazuje Markéta Plánková, představitelka Nadi. První díl Mordparty uvidíte na Primě ve 20.15 už tuto neděli!

Poznejte zebrubně všechny seriálové postavy:

Jiří Bartoška představuje vyšetřovatele Colomba, Vojta Kotek vyšetřovatele Káju, Markéta Plánková vyšetřovatelku Naďu, Pavel Batěk ztvární vyšetřovatele Pavla a Jiří Bábek šéfa oddělení Milana.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.