Vymyslel Moonwalk Michael Jackson? 5 slavných tanců, o kterých možná nic nevíte!

V sobotu večer na Prima LOVE uvidíte drama s názvem Posedlost tancem. Tanec totiž je posedlost, touha a vášeň, která ovlivňuje i nás, obyčejné smrtelníky. Tak schválně, znáte historii různých tanců, které trsáte z legraci na parketě?

Co uvidíte v sobotu večer na Prima LOVE?

Film Posedlost tancem rozhodně není jen pro ty, kteří tanec milují. Kamarádky Anna a Milli chtějí získat volné místo v baletním souboru. Netuší však, jaké intriky se odehrávají v zákulisí a že může jít i o život…

Rakousko-německý thriller Posedlost tancem musíte vidět už tuto sobotu na Prima LOVE ve 20.15!

1) Moonwalk

Taneční krok se proslavil poté, co ho Michael Jackson poprvé zatančil v klipu na Billie Jean. Historici tanečního umění však upozorňují, že podobný tanec (ne však totožně stejný!) se ukazoval už v roce 1935 a měl název "The buzz", využíval ho Cub Calloway. Dále se objevoval i v roce 1944 v kabaretním vystoupení v Americe. Je ale pravdou, že Michael Jackson ho předvedl světu v takové podobě, jak ho známe už skoro třicet let.

2) Running man

Taneční krok pochází z Afriky, v popkultuře se poprvé ukázal v roce 1986 v klipu Janet Jackson "Rhytm Nation". Poprvé se ale ukázal už v roce 1978 v Berlíně při vystoupení Fela Kuti. Running mana u Janet Jackson jste si ale možná ani nevšimli, kdo ho však proslavil úplně byl samozřejmě MC Hammer.

3) Beyoncé a její "ring move"

Klip vydala Beyoncé v roce 2008 a stále patří mezi ty nejoblíbenější motivy, které uvidíte na kdejakých tancovačkách po celém světě. Oblíbenou choreografii vymysleli Frank Gatson a JaQuel Knight.

a zase ta Beyoncé a její sexy pohyby pánví

4) Gangnam style

Svého času nejsledovanější video na YouTube od zpěváka a studenta jazzu, perfomera PSY. Ten před dvěma lety na jednom z hudebních festivalů oznámil, že Gangnam Style už nikdy zpívat nebude. Naživo tedy máme smůlu.

5) Twerking

Twerking proslavila skandálně a masově Miley Cyrus, ale pravdou je, že twerking se objevoval v hip hopových videích už dávno a dávno před tím. Twerking také patřil mezi nejvyhledávanější slova na Googlu v roce 2013.

Jeho kořeny sahají do osmdesátých let, kde se začal tento pohyb objevovat v LGBT komunitě v tanečních klubech ve městě New Orleanes.

Podívejte se na film o tanci s názvem Posedlost tancem a jeho brutálním prostředí na Prima LOVE už tuto sobotu ve 20.15!

Sdílejte článek
Štítky tanec Michael Jackson