9 zajímavostí o premiérovém krimi Právem odsouzeni

Premirérovou první sérii krimiseriálu Právem odsouzeni můžete vidět na Prima LOVE každý pátek. Podívejte se na zajímavosti o seriálu, který se točil v Torontu.

1) Seriál vymyslely producentky a scenáristky Liz Friedlander (Stoupenci zla, Ospalá díra, Revoluce) a Liz Friedman (Sherlock Holmes: Jak prosté, Jessica Jones, Dr. House, Orange is the New Black).

2) Liz Friedman popisuje hlavní hrdinku Hayes Morrison jako výsledek toho, co by se stalo, kdyby Chelsea Clinton měla dítě s dvojčaty Bushovými.

3) Hlavní hrdinka je Američanka. Její představitelka Hayley Atwell má dvojí občanství, ale narodila se a vyrůstala ve Velké Británii. V soukromí má výrazný britský přízvuk. Hlavní role se proto pro ni stala velkou výzvou. Přijala ji především proto, že se ráda staví čelem ke všemu, o čem si nejdříve myslí, že se pro ni vůbec nehodí.

4) Herečka Hayley Atwell prohlásila, že život ve světě privilegované vyšší třídy si na lidech vybírá psychologickou daň, která se dříve nebo později musí projevit – třeba tím, že začnou holdovat alkoholu nebo propadnou drogám.

5) Na hlavní hrdince Hayes Morrison je podle její představitelky Hayley Atwell dobře vidět, že vyrůstala v prostředí, které podléhalo přísné pozornosti veřejnosti a médií. A že jí to vůbec neprospělo. Proto je jedině dobře, že se snaží postavit svým problémům čelem.

6) Bratr hlavní hrdinky Jackson měl být podle původního plánu „zlatým synkem“, pohledným, špičkovým právníkem. V pilotní epizodě si ho proto zahrál kanadský herec a model Daniel di Tomasso. Ale tvůrci později roli pozměnili a místo di Tomassa obsadili Daniela Franzeseho.

7) Tvůrci pojmenovali hlavní hrdinku i jejího bratra podle bývalých amerických prezidentů Rutherforda B. Hayese a Andrew Jacksona.

8) Liz Friedman prozradila, že případ z první epizody je inspirovaný skutečnou událostí.

9) Natáčelo se v kanadském Torontu.

Premiérovou první řadu Právem odsouzeni můžete sledovat na Prima LOVE v pátek ve 20.15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.