Suchej únor podle hvězd seriálu Sestřičky: Kdo ho drží a kdo to nevydrží?

Nejkratší měsíc v roce mnozí tradičně využívají k alkoholovému detoxu. Jak jsou na tom hvězdy seriálu Sestřičky?

Sestřička Míša (Adéla Gondíková) a její manžel (Petr Vaněk)

Adéla Gondíková prozradila, proč by se měsícem bez kapky alkoholu netrápila a zauvažovala, jestli je její vztah k alkoholu stále v mezích. „Mám spoustu kamarádů, kteří suchý únor drží už od ledna. Ale já si předsevzetí nedávám ani v lednu ani jindy, protože horizont měsíce mi přijde hrozně dlouhý. Bydlím za Prahou a často řídím, a tak občas nepiju vůbec třeba celý týden. Ale večer doma si ráda to pivo dám. Tak nevím, jestli se to dá považovat za alkoholismus? Mně to nepřijde, ale možná to tak je,“ směje se při vlastní úvaze Adéla Gondíková, kterou v seriálu Sestřičky vídají diváci TV Prima v roli sestřičky Míši Kratochvílové.

To její seriálový manžel Petr Vaněk je k sobě přísnější. „Z holdování alkoholu už jsem vyrostl. Nedělá mi dobře. Držím půsty, krátkodobé, den dva bez jídla, ale suchý únor držet nemusím. Doufám, že únor bude mokrý, že bude padat sníh a pojedeme na saních,“ glosuje tradici Vaněk.

Kristýna Frejová alias Ema

Kristýna Frejová suchý únor drží. „Jestli je dneska 1.února, tak slavím shodou okolností už měsíc suchý leden a myslím, že v tom budu pokračovat i v únoru, protože ta psychická nálož v současné době nepřeje tomu, aby mozek bojoval ještě s kocovinou. Budu tedy držet suchý únor, březen i duben, pak natáčím film,“ říká herečka, ale současně přiznává, že možnost zajít si na skleničku do baru jí chybí. „Bydlím na Vinohradech na křižovatce, které říkám trojhospodí, takže vím dobře, jak špatně na tom teď hospodští jsou a ráda bych je podpořila. Není to o tom, že by měl člověk ambice vylejt se jako váza, ale je to teď takové tiché, venku se před těmi hospůdkami neshromažďují lidi, není slyšet ten cvrkot a je to zkrátka smutné,“ dodává Frejová alias MUDr. Ema Vlčková.

Jak je na tom David Hofbauer (Marek Němec)?

Miláček divaček Marek Němec alias MUDr. David Hofbauer má na suchý únor také jasný názor. „Průběžně piju málo, a tak nemám pocit, že bych svému tělu něco dal, kdybych v únoru přestal úplně. Když už si něco dám, tak whisky nebo pivo, a upřímně se těším na to, až si v té hospodě cinknu půllitrem. Snad se toho dožiju,“ doufá Němec.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.