Celebrity

29. září 2021 15:00

redakce Prima Ženy

Dokonalá Dana Morávková? Za jednu věc ji manžel doma nechválí

Kromě toho, že je krásná, tak je Dana Morávková i velice chytrá žena. Vystudovala choreografii, hrála v hollywoodských trhácích a prkna, která znamenají svět, miluje. Se svým manželem je už pětadvacet let ve šťastném manželství. Na první pohled dokonalá Dana Morávková přiznala jedinou věc, která jí vlastně moc nejde.

Oblíbená česká herečka Dana Morávková má podle svých slov dostatek hereckých příležitostí, například v novém seriálu televize Prima, kde se Dana opět vyřádí v roli negativní postavy. „Když jsou pod scénářem podepsané dámy Kateřina a Jitka Bártů, tak velmi často od nich dostávám zápornou postavu,“ připomíná herečka s odkazem na seriál Rodinná pouta, později Velmi křehké vztahy.

„Tam jsem taky hrála potvoru.“ Ovšem co na tom, když ji to baví, a dokonce jí prý ani nevadí, že si ji pak v reálném životě lidé s tou negativní postavou identifikují. „Docela dobře to snáším,“ směje se herečka. „Když jsem procházela proměnou na Andreu z Rodinných pout, z té něžné blondýnky jsem se měnila na černovlasou dračici a měla jsem odbarvené a ostříhané vlasy, tak mě měl manžel vyzvednout v kadeřnictví. Pozdravila jsem ho a on mi řekl dobrý den. Vůbec mě nepoznal,“ vzpomíná s úsměvem na jednu ze svých nejznámějších rolí.

Mám ráda mužské uvažování, říká Dana Morávková

Dana Morávková žije již pětadvacet let ve spokojeném manželství s hudebním skladatelem a klavíristou Petrem Maláskem, se kterým má jednoho syna. „Bylo mi 25 let, když jsme se brali,“ připomíná čerstvá padesátnice. Kromě manžela ji nejvíce ovlivnil i její otec, který bohužel v jejích čtrnácti letech zemřel. Otec Dany Morávkové byl totiž výborný matematik, pravidelně s ní hrál šachy a dával jí řešit matematické úlohy, díky čemuž má prý dobře vytrénované logické myšlení. Možná právě díky tomu se jí tak dobře dařilo v divácky velmi oblíbené soutěži Hádej, kdo jsem. Tam dokázala i z drobných indicií velice rychle uhodnout, kdo má jaké povolání.

„Mám muže ráda a mám ráda jejich uvažování. Chlapi nedrbou, chlapi si to vyřeší a za tři vteřiny jsou zadobře. To je mi na mužích neskutečně sympatické. Nemají proti sobě žádné nenávisti a zášti. Co znám muže jako dědu, tátu, muže před Petrem, Petra, tak jednají na rovinu, a to je mi sympatické,“ řekla Dana Morávková v rozhovoru pro Prima Ženy.

Jediná věc, kterou Dana Morávková neumí

Jedna věc Daně Morávkové ale opravdu nejde. Vaření prý vůbec není její silná stránka. „I když jsem v době korony vařila a na sociálních sítích sdílela recepty dokonce také já, kuchařku rozhodně nikdy nenapíšu,“ přiznává sebekriticky. „A když korona skončila a já jsem řekla manželovi, že mám o víkendu volno a něco uvařím, tak on na to, proboha ne, pojďme radši někam do restaurace. Takže vaření není opravdu moje silná stránka.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 10. 6. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a odejít. Řiďte se tímto instinktem a dejte se do práce. Toužíte se pustit do práce na určitých projektech. Klíčové pro vás nyní je, abyste se ujistili, že ty, které jsou již zahájeny, budou dokončeny dříve, než se pustíte do dalších. Nedovolte lidem, aby vám stáli v cestě k pokroku. V případě potřeby uchopte otěže do svých rukou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.