Dopřeje Jan Kraus Koukalové dort jako Ledecké? Vždycky byla na sladké

Vůbec nejlepší biatlonistka naší historie Gabriela Koukalová bude už ve středu hostem Show Jana Krause na Primě! Otázka s dortem se skutečně nabízí a není zase tak ironická, jak v kontextu s jejím nedávným přiznáním může znít. Jak to?

Čeští sportovní novináři Gabrielu Koukalovou často označují hvězdou číslo dvě po Jágrovi. Hvězda českého biatlonu však letos ohlásila konec kariéry.

Po vydání její autobiografie víme o Gabriele Koukalové možná více, než bychom o idolu vědět chtěli. Vzpomínky na její poprvé nebo na pokřivené vztahy v reprezentaci nakonec přebilo přiznání, že neuvěřitelných deset let trpěla smrtelně závažnou poruchou příjmu potravy – bojovala s projevy anorexie a bulimie.

Věřte nevěřte: Gábina vždycky ráda jedla

Ještě předloni Gabriela Koukalová (roz. Soukalová) byla nejen veleúspěšná sportovkyně, ale také třeba svěží kráska z reklamy na džemy!

"Jahodový mám v oblibě již od dětství. Ráda ho snídám s chlebem nebo když mám chuť na něco dobrého. Sednu si třeba k televizi a dám si ho s piškoty," hlásala usměvavá Gábina Koukalová do médií s tím, že je velkou milovnicí tiramisu, zdobených dortů, a raději peče než vaří.

To potvrdil vloni v únoru i její otec a někdejší trenér Karel Soukal pro Sportovní magazín. "Má dost ráda sladký, takže kvituje, když máma upeče koláče. Anebo udělá svíčkovou se šesti. Tu má taky ráda, ale v poslední době se snaží jíst dost zdravě, co tak sleduji."

Zároveň není těžké dohledat, že "kvůli množství sponzorských povinností", jak se zhruba ve stejné době psalo, skončila Gabriela vyčerpaná v nemocnici. Poté, co letos sportovkyně ve své autobiografické knize přiznala, že deset let trpěla onou závažnou poruchou příjmu potravy, nepadla asi jen snahou okolí vytěžit z jejího úspěchu co nejvíce peněz...

Její skutečné vzpomínky, jak je popisuje ve své knize, jsou strašidelné. Třeba ty na trenéra ze středoškolských let. "Zasedl si na mě tak, že mi na přípravě ve Švédsku hodil jídlo do záchodu. Jindy mě stavěl před zrcadlo, abych se na sebe podívala, jak jsem odporná, nechutná a tlustá. Měla jsem jen 58 kilo, ale uvěřila jsem mu… Moje dny se lišily jen tím, jestli jsem zrovna hladověla, nebo zvracela. Byla jsem posedlá svým tělem a neustále jsem se vážila... Nenáviděla jsem se a trestala se tím, že jsem nejedla."

Ve snaze zhubnout pak juniorka Soukalová vyzkoušela řadu diet, často zvracela nebo jedla odličovací tampony namočené ve vodě.

Porovnejte s tím, co vyprávěla médiím:

2012 pro sport.aktualne.centrum.cz. Redaktor se Gábiny ptá, jak to má o Vánocích s jídlem a cukrovím? A Gábina odpovídá: "„Cukroví, ale i bramborový salát mám hodně ráda. Dokonce i třeba svatoštěpánskou husičku (smích). Opravdu si přes svátky všechno dopřeju, Říkám si, že tělo je unavené ze závodů a je třeba doplnit energii. Když to potom doženu a vytvoří mi to dobrou náladu, tak proč ne. Také spoléhám na to, že vše potom v tréninku vyběhám."

2013 pro Sport magazin. Co dokáže mladou biatlonistku naštvat? "Třeba když nestihnu večeři. Jak se jedná o jídlo, neznám bratra." Redaktor se diví. Vážně? "Ano, jsem zastáncem toho, že když se dobře najím, mám dobrou náladu. Jinak bývám protivná. I proto mám u sebe vždycky v zásobě nějakou tu svačinku. Kamarádi mě občas nabádali, ať si jdu koupit něco sladkého, že už se to se mnou nedá vydržet. Jinak jsem ale flegmatik," odvětila v rozhovoru Gabriela Soukalová.

Připomeňme, že pak na začátku letošního roku v autobiografické knize prozradila, že neuvěřitelných deset let trpěla poruchou příjmu potravy. Nemoci se zbavila až po olympijských hrách v Soči před sezonou 2015/16, kterou korunovala titulem mistryně světa a ziskem křišťálového glóbu za celkové vítězství ve Světovém poháru!

Od poruchy Koukalové prý pomohl až manžel Petr Koukal, který ji přesvědčil, že potřebuje odbornou pomoc.

Jak Gábině chutná dnes a jak si jídlo si užívá? Poslechněte si ji na videu:

Smysl pro humor i umělecký talent

Gábinu kromě sportovních úspěchů proslavily také její žertovné výroky. Určitě jste slyšeli ten "kalhotkový", vysvětlující, proč na ZOH v Soči byla až čtvrtá. "Možná, kdybych si o dvakrát míň pořád nevytahovala kalhotky, tak bych 0,01 sekundy mohla udělat rychleji. Ale jinak ne," vtipkovala v roce 2014.

Do přízně fanoušků vstoupila Gábina i uměleckým talentem. V Jablonci vystudovala Vyšší uměleckoprůmyslovou školu, obor rytectví a medailerství. Vedle toho natočila také několik hudebních klipů a veřejně zazpívala i při zakončení MS 2013 v Novém Městě.

CO ČEKÁ GABRIELU KOUKALOVOU DÁL PODLE ASTROLOŽKY?

Bavte se s Gabrielou Koukalovou premiérově v Show Jana Krause ve středu ve 21.35 na Primě. Bude dort, nebo nebude?

Na jaké další hosty středeční Show se můžete těšit?

(schneidy)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.