Show Jana Krause: Herec Pavel Nový, herečka Barbora Jánová a Dáma roku Věra Kameničková

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Pavel Nový, který propaguje otužování. Dalším hostem bude herečka Barbora Jánová, která dokáže nejlépe pobavit sama sebe, a v neposlední řadě usedne na pohovku Dáma roku 2019 Věra Kameničková. Premiéru nového dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 23. září ve 21.35 na Primě.

Pavel Nový

Prvním hostem, který se dnes večer přijde zpovídat k Janu Krausovi, bude oblíbený český herec a člen divadla Ypsilon Pavel Nový. Ten hned zkraje připomene, že není radno podceňovat ochranu před zákeřným virem, neboť sám se několik let léčil ze závažného virového onemocnění – západonilské horečky, která ho dokonce upoutala na invalidní vozík a kterou se nakazil na Kypru. Ačkoli nyní již vypadá zcela zdravě, trvalé následky si prý nese dodnes. „Některé svaly atrofovaly tak, že už se nevrátily, nejvíce poškozené je pánevní dno,“ svěřuje se herec a zapálený sportovec, jeden ze zakládajících členů hvězdného hokejového týmu HC Olymp. „Hokej už ale nehraju. Letos jsem byl na soustředění našeho báječného týmu Olymp a zkusil jsem vlézt na led, což bylo tak tristní, že jsem se šel převléknout a jel jsem domů. Zkrátka už to nejde,“ říká smířeně držitel ocenění Český lev za mužský herecký výkon v hlavní roli ve filmu Bába z ledu. „Moje manželka celkem přehlíží moji hereckou kariéru, spíš má na mě různé uštěpačné poznámky, ale když jsem přinesl domů lva, hned ho vybalila a postavila tak, aby příchozí návštěva hned ve výši zraku uviděla lva. A hned také pozvala sousedku,“ popisuje se smíchem a dodává, že aspoň podle toho zjistil, že je na něj jeho žena pyšná a že to všechno mělo cenu.

Jan Kraus doprovodí rozhovor s Pavlem Novým také několika fotografiemi, například z roku 1986 z natáčení seriálu Velké sedlo, což byl prý jeho vůbec první seriál a kde si v roli hrázného Palyzy zahrál po boku Jany Krausové. Nebo z propagačních materiálů právě k filmu Bába z ledu, kde otužilý herec plave v zimě ve Vltavě poblíž Národního divadla. „Bez ohledu na počasí, i v krutých mrazech, chodím stále v krátkých kalhotách,“ potvrzuje moderátorovu domněnku, že ho nikdy neviděl v dlouhých kalhotách. „A je to dobrý, kolenům to nevadí. Jen člověk nesmí stát a prochladnout. Musí se stále pohybovat. Otužování vřele doporučuju všem! Teď je poslední šance začít před zimou,“ nabádá diváky Pavel Nový, který udivuje nejen svými hereckými a sportovními výkony a otužilostí, ale také svojí konsekventností: v divadelním angažmá v Ypsilonce letos začíná svoji třicátou druhou sezonu, má stále stejnou manželku a již čtyřicet let bydlí na stále stejném místě.

Barbora Jánová

Dále se rozptýlíme s mladou talentovanou herečkou Barborou Jánovou, která si nyní získává pozornost diváků coby ambiciózní a zákeřná Sylva Popelková v oblíbeném seriálu Slunečná. „Myslím, že tím, co moje postava dělá a jak se projevuje, má svůj výrazný charakter, skoro až moc,“ říká o seriálové Sylvě její představitelka, která původně vůbec nepochází z herecké branže. „Než jsem se dostala k hraní, dělala jsem toho docela dost,“ svěřuje. „Například asistentku režie nebo jsem pracovala v centru sociálních služeb v projektech, které se snažily zapojit lidi bez domova zpět do systému, či naposledy v castingové agentuře.“ Krom toho na sebe divákům prozradí, že nejvíce dokáže pobavit sama sebe, a sice každý den trochu. Nárůst popularity a zájmu o svoji osobu díky účinkování ve Slunečné prý pozoruje hlavně na sociálních sítích. „Protože do toho vstoupila karanténa, pak roušky, navíc jsem změnila účes, zůstávám tak trochu inkognito,“ popisuje herečka, která si podle svých slov hraní v seriálu moc užívá a moc ji baví, ale má i řadu dalších aktivit, kterým se naplno věnuje. „Sázím stromy v rámci iniciativy Sázíme budoucnost, s tím souvisí tak trochu i to, že nyní chystám kolekci pánských mikin a triček, z jejichž prodeje půjde část výtěžku právě zase na sázení stromů.“ Hodně času věnuje také spravování sociálních sítí, ale i to ji prý baví. „To jsou takový kravinky, trochu deníček, trochu blog.“

Věra Kameničková

A závěr pořadu ovládne energická důchodkyně Věra Kameničková, která se pyšní titulem Dáma roku 2019 a která se v živém rozhlasovém vysílání Jana Krause sama nabídla, že přijde do Show. Když se skoro rok nic nedělo, přihlásila se znovu, aby připomněla, že by skutečně ráda přišla. „Jednak jsem moc ráda, že jste mě pozval, jednak bych chtěla pozdravit všechny diváky a myslím, že bychom mohli strávit společně hezké chvilky,“ říká na úvod s takřka profesionální samozřejmostí a předává svému hostiteli malý dárek, který má symbolizovat její dívčí jméno – Vinická. „Když už člověk pije, má to být dobré,“ přidává komentář k láhvi bílého vína a již vytahuje další dáreček, který prý má připomínat její současné jméno. „Protože jsem Kameničková s měkkým, krátkým, přinesla jsem vám kámen, respektive to je solný svícen, který je strašně zdravý. Takže až přijdete domů, zapálíte si svíčku a dáte si lahvinku.“ Společně pak zavzpomínají na tristní časy socialismu a dlouhé fronty před jediným podnikem, který prodával náhradní díly a před kterým na ně stával Jan Kraus frontu a paní Kameničková v něm pracovala. „Já jsem dělala odbyt na individuální dovoz, a tak jsem měla samé zajímavé klienty se zahraničními auty. Později jsem pracovala v podniku zahraničního obchodu a zabývala jsem se investicemi. Když skončil socialismus, začala jsem podnikat.“ Odvážná paní Kameničková se nebála ani registrace v castingové agentuře a se vší vervou se pustila do natáčení reklam. Kolik reklam celkem natočila? Vidí se ráda v televizi? A jak o sebe pečuje, aby se „nakočičila“? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.