Show Jana Krause: Herečka Zuzana Norisová, režisérka a modelka Eva Doležalová a divadelník Michal Kocourek

V dalším díle Show Jana Krause se představí herečka Zuzana Norisová, režisérka a modelka Eva Doležalová a divadelník Michal Kocourek. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 15. ledna ve 21.35 na Primě.

V dalším díle Show Jana Krause usedne na sedačku jako první herečka Zuzana Norisová, která před téměř dvaceti lety hrála hlavní roli Terezy ve filmovém muzikálu Rebelové, díky které se z ní stal idol celé generace dospívajících dívek a tajným snem chlapců. Jako další uvidíte režisérku a modelku Evu Doležalovovou. Eva se narodila v Brně, je jí dvacet osm let a s modelingem na světové úrovni začala v sedmnácti ve Velké Británii, kdy jí agentura dala mezinárodní pseudonym Eva Doll. Do třetice se na červeném křesle představí majitel divadel Michal Kocourek, který patřil mezi nejvyhledávanější dětské herce.

Podívejte se na upoutávku Show Jana Krause:

Podívejte se na rozhovor se Zuzanou Norisovou

Zuzana točila po Rebelech další filmy (Milenci a vrazi, Tři bratři), seriály (Letiště, Dokonalý svět) a svého času byla v Česku populárnější než na rodném Slovensku. Před šesti lety, když zjistila, že je těhotná, se tam ovšem vrátila, aby se naplno věnovala úloze matky. „Do Júlinčiných tří let jsme byly pořád spolu. Nechtěla jsem moc pracovat a nechtělo se mi cestovat často do Prahy, odtočit a zase jet zpátky. V Česku jsem řadu pracovních nabídek odmítala a na Slovensku nevěděli, že jsem zpátky. Navíc jsem tam přijela ve čtyřiatřiceti těhotná. To je bezvadnej comeback. Nic se nedělo, až jsem měla krizi a uvažovala, jestli to nezkusíme v Praze. Ale zlomilo se to, malá začala chodit do školky a přišla i příjemná práce,“ vzpomíná Zuzana Norisová na složitější období své kariéry. Nyní již zase patří mezi často obsazované herečky – po účasti ve slovenském seriálu Milenky a české show se objevila hned ve dvou filmech, které jsou aktuálně uváděny kin.

Podívejte se na rozhovor s Evou Doležalovou

Hned od začátku kariéry fotila pro hlavní světové mutace časopisů ELLE, Harper’s Bazaar nebo L’Officiel a také tehdy prohlásila: „Je nutné si dávat velké cíle, protože jen ty vedou k velkým výsledkům!“ A tak se také stalo a od vrcholového modelingu Eva Doležalová plynule přešla k tvorbě filmů. Hned v jejím prvním scenáristickém a režijním debutu, krátkém filmu Sound of Sun (2015), si zahrála hollywoodská hvězda Sean Penn. Poslední film, uvedený v loňském roce, se jmenuje Carte Blanche, účinkují v něm kromě jiných Jack Kilmer a Hana Vagnerová a byl s úspěchem představen na nejrůznějších světových festivalech. V současné době připravuje jako scenáristka, producentka i režisérka svůj první celovečerní snímek.

Podívejte se na rozhovor s Michalem Kocourkem

Natočil skoro sedmdesát filmů a seriálů, z nichž nejznámější je komedie Což takhle dát si špenát, kde hrál „malou verzi“ Vladimíra Menšíka, který ho díky fyziognomické podobnosti s oblibou představoval jako vlastního syna. Dnes je Kocourek známý jako úspěšný manažer v kulturní oblasti – je majitelem několika divadel, z nichž Kalich nedávno oslavil dvacet let existence. Když tuto scénu zakládal, musel prodat drahocenné sbírky angličáků a gramodesek. Dnes své manažerské schopnosti Michal Kocourek, mimo jiné milovník Nepálu a vysokohorské turistiky, hodnotí takto: „Pro mne neúspěch neexistuje. Tím nemyslím, že by něco mělo vždycky vydělávat nebo prodělávat, to není měřítko. Já pokaždé udělám maximum, abych sám sobě mohl říct, že víc už udělat nešlo, pak je to v pořádku. Jak se věci vyvíjejí dál, je v rukou osudu. A ten vám vrátí vloženou pozitivní energii, což jsem si mnohokrát ověřil. Snažím se nenechat ničím zastrašit, jen překračuji různé překážky, které přede mne život klade. Vlastně neznám slovo problém.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.