Seriály a filmy

3. března 2021 10:00

Aneta Gretzová

Show Jana Krause: manželství, které povstalo ze seriálu, elegantní zpěvák spojující různorodé světy a sex v době koronaviru

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka a režisér Veronika a Biser Arichtevovi, zpěvák Jan Bendig a sexuoložka Petra Sejbalová.

Veronika a Biser Arichtevovi

Prvními hosty, kteří přijdou zpříjemnit divákům Show Jana Krause středeční večer, bude hvězdný pár – ona výtečná herečka, on úspěšný režisér – Veronika a Biser Arichtevovi. Ač oba „od fochu“, na společných věcech příliš nepracují. „Já už delší dobu nehraju v ničem, co můj manžel natáčí,“ říká Veronika s tím, že se chtějí vyhnout obviňování z jakéhokoli protekcionismu.

„Na začátku jsme tomu tlaku čelili,“ potvrzuje Biser. „Ale jednou jsem naopak dokonce režíroval nějaké divadelní představení jenom díky tomu, že tam hrála Veronika. Byla to moje první a zatím jediná zkušenost s divadelní režií a moc jsem si to užil. Měli jsme však trochu třenice v tom, že Veronika je zkušená herečka na prknech různých divadel, tak mě školila v tom, co je potřeba jak řešit.“ Jeho žena pak doplňuje: „Bisi měl představu, že se ten obraz postaví a tak už to zůstane. Nedošlo mu, že každá divadelní zkouška je jiná a že se to stále tvoří.“

Nicméně nakonec vše dobře dopadlo a hra je prý na repertoáru dodnes, ačkoli se teď kvůli omezením nehraje. To ale Veroniku tolik nemrzí, neboť má díky tomu čas plně se věnovat jejich pětiměsíčnímu synovi. „Jako herečka jsem si nemohla vybrat líp, kdy mít dítě,“ spokojeně dodává s tím, že jí nemá co utéct.

Její muž zatím dokončil další seriál, který má mezi diváky velmi dobré ohlasy a který je inspirovaný skutečnou událostí záměny dětí. Když se spolu s Veronikou na seriál dívají, ověřuje si na jejích reakcích, zda to dobře natočil. „Měl jsem to štěstí, že většina projektů, které jsem dělal, byla divácky úspěšná,“ říká skromně.

A právě při natáčení jednoho veleúspěšného seriálu, který zaznamenává dějiny jedné české rodiny ve druhé polovině 20. století, se budoucí manželé seznámili. „Po tom večeru, kdy jsme se poznali trochu líp, jsme natáčeli a já jsem byla strašně nervózní, takže když se točila scéna, ve které nesu tác s hrníčky, klepaly se mi ruce a ty hrnky se začaly o sebe úplně neuvěřitelně kvrdlat, a tím jsem to propálila, a tak celý štáb hned věděl…“ vzpomíná Veronika na počátky jejich vztahu. Dozvíme se ale i to, jak snášejí točení milostných scén, jak prožívali Veroničinu účast v taneční soutěži a to, že je Veronika tak trochu žárlivá.

Jan Bendig

Dále usedne na červenou pohovku zpěvák Jan Bendig, který žil v dětství s rodinou v anglickém Liverpoolu, a tak hned zkraje upozorní svého hostitele, aby správně vyslovoval jeho příjmení, neboť nesprávně vyslovené připomíná anglický výraz „křivý“. „Původně jsme tam jeli na dovolenou, nakonec jsme zůstali tři roky,“ říká elegantní finalista hned několika pěveckých soutěží a prozrazuje na sebe také to, že výstřední oblečení je jeho slabostí.

„Miluju oblečení, ale moc za něj neutrácím,“ vysvětluje. „Chodím rád do sekáčů, kde člověk třeba narazí na nějaký kousek, který dřív stál tisíce.“ Samotné nakupování ho prý moc nebere, ale v second handech je to jinak. „Tam nikdo není, sedí tam jen paní na mobilu, vůbec si tě nevšímá a ty si můžeš prohrabávat všechny ty koše,“ zasní se umělec, jehož kariéra zdaleka nevyprchala po odeznění soutěže v roce 2009, ale který se naopak velmi úspěšně prezentuje po celé Evropě.

Jeho repertoár tvoří hlavně romská hudba a před vypuknutím pandemie neustále koncertoval. „Hodně jsem jezdil i do Anglie, do Německa, Polska, na Slovensko, zpíval jsem romsko-česky, podle toho, jaké bylo publikum,“ popisuje. „V Česku a na Slovensku to bylo často tak, že dole pod pódiem se potkali lidi, kde se vůbec neřešilo, jestli je někdo bílý, černý nebo žlutý, a nejlepší bylo, že gádžové zpívali moje romské pasáže a ty český pasáže zase Romáci. Hrozně mě těší, že v takovou chvíli můžu spojit oba tyto světy.“ Navzdory omezením umělec nezahálí. „Naposledy jsem měl velký on-line koncert na Vánoce, ale to mě až tak moc nebavilo,“ připouští. „Ale stejně se nyní věnuju hlavně točení pro YouTube a stále vydávám nějaké písničky.“ Založil totiž speciální kanál Romflix a začal doma s přítelem a bratrem točit seriály, a sice také velmi úspěšně – některé díly mají i milion zhlédnutí.

Petra Sejbalová

A na závěr si popovídáme nejen o dopadu koronaviru na naši sexualitu s primářkou ze Sexuologického oddělení Fakultní nemocnice Brno, Petrou Sejbalovou. „Asi třiceti procentům párů se podle průzkumů Národního ústavu pro duševní zdraví zlepšila sexualita, mají víc času, je home office, nevěra, která bývá častá na pracovišti, již není možná, takže se partneři musí věnovat sami sobě,“ popisuje lékařka. „Pak je samozřejmě ale také část párů, kde to až zas tak dobře nefunguje, komunikace vázne, může vznikat ponorková nemoc, a to pak málokomu sex funguje.“

Odbornice připouští a sama by si moc přála, aby tato situace přispěla k větší porodnosti, přesto však nabádá k dodržování ochrany nahoře i dole, zvláště u párů, které se předtím neznaly. „Berte to jako takový způsob něčeho nového, zajímavého, co tady před rokem nebylo,“ dodává s úsměvem. „Je důležité, aby byl sex příjemný, bezpečný, aby relaxoval, eventuálně i fyzicky uvolňoval a všichni účastníci byli spokojení.“ Podle jejího názoru je navíc český národ natolik vynalézavý, že cestu ke zdroji alkoholu a sexu si vždy najde.

Jaké změny v sexualitě způsobil internet? Má sledování porna vliv na funkci? Jak učit děti sexuální výchovu? A jaké používat výrazy? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

Show Jana Krause ve středu 3. března ve 21:35 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.