Seriály a filmy

14. června 2017 10:01

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: neurotická blondýna, bílý, ale snaživý varhaník a právní aspekty umělé inteligence

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Iva Pazderková, varhaník Ondřej Pivec a vědkyně Alžběta Krausová. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 14. června ve 21.35 na Primě.

Pobavit diváky i svého hostitele přichází dnes večer jako první herečka, jejíž domovskou scénou je Divadlo Na Fidlovačce, zároveň ale také moderátorka a zpěvačka Iva Pazderková, která si získala ohromnou popularitu jako stand-up komička v roli blbé blondýny. Na pódiu se uvede vzorným pukrletem, jako by přišla na audienci k britské královně, a bude se snažit překonat svou trému. „Já jsem diagnostikovaný neurotik,“ přiznává Iva s tím, že taková nebyla vždy, ale až od nějakých jedenácti dvanácti let, kdy u ní došlo ke změně produkce hormonů v těle. „Výrazně prožívám sama se sebou konflikty, ale zase je výhoda, že když se se sebou hádám, vždycky vyhraju,“ dodává herečka, která se prý dosud úplně nepopasovala se svou výškou 180 cm a čas od času kvůli tomu trpí mindrákem.

Úzce osobní zónu má moderátor rád, a tak samozřejmě dojde i na dotazy ohledně jejího současného partnerského vztahu. „Je to taková standardka, regulérka, mám pocit, že by tam mohly být i nějaké pětiletky,“ říká se smíchem, „teď dáváme dovolenou, tak uvidíme.“ O svém partnerovi však prozradí pouze to, že je o pět let mladší. Nato se jí dostane od Jana Krause šokující informace, že čím mladší, tím horší, co se plodnosti týče. „Ježišmarjá, tak to jsem to měla udělat úplně opačně, jít druhým směrem, k nějakému starému, dobrému klasikovi!“

Dalším hostem je čerstvý nositel ceny Grammy, český varhaník a skladatel Ondřej Pivec. „Měl jsem to štěstí, že účinkuju jako host na loňské desce Take Me to the Alley zpěváka Gregory Portera, který za ni letos v únoru dostal cenu Grammy,“ líčí svůj úspěch umělec, který již osm let žije a pracuje v New Yorku, kde začínal hraním gospelu v černošských kostelích. „Cesta to nebyla jednoduchá a samozřejmě mi to dlouho trvalo, ale v mém případě to bylo jenom o tom, že jsem u toho vytrval.“ Ze začátku se prý obával toho, že je pouhým vytrvalým nadšencem bez schopností. „Ono mi to fakt dlouho nešlo. To je prostě, jako by chtěl Afričan hrát cimbálovou hudbu.

Je to velmi tradiční věc a v podstatě lidová slovesnost, a když v tom člověk nevyroste, tak je to hodně obtížný. A já jsem měl víc štěstí než rozumu a vytrval jsem.“ Dostat se do černošského kostela byl samozřejmě problém už jen kvůli barvě pleti. „Pozice varhaníka v černý kostelní hudbě je jedna z nejvyšších. To jsou většinou lidé, kteří to tam řídí, vybírají hudbu a učí to ten sbor, takže dávat to někomu z úplně jiné kultury se nikomu moc nechtělo. Já jsem jim mohl akorát tvrdit, že jsem sice bílej, ale budu snaživej,“ vypráví hudebník. „Začínal jsem v takovém hodně špatném kostele, hrál jsem zadarmo a pak se to postupně zlepšovalo, jak jsem se ty věci dozvídal, a ne že bych teď v tom byl nějaký přeborník, ale už se nestydím a už vím, že můžu.“

Na závěr budeme mít možnost nahlédnout do budoucnosti díky vědkyni Alžbětě Krausové. „Já jsem právní vědec a zaobírám se nejrůznějšími obory, ale ten nejzajímavější je právo robotů,“ přibližuje svou profesi paní Krausová, která přišla do show spolu se svým robotem, psíkem Sanchem, který má v sobě chytrou umělou inteligenci a který nám předvede, co všechno umí. „Jak můžete vidět, Sancho se chová do určité míry nepředvídatelně a do určité míry ho můžu ovládat.

Problém s odpovědností tkví v tom, že výrobci, kteří sestrojí nějaký takovýto stroj, vědí, že do určité míry ho nebudou moct kontrolovat, a tím pádem by se mohlo stát, že kdybychom po nich pořád chtěli, aby byli za umělou inteligenci zcela odpovědní, takové stroje by nemuseli chtít vyvíjet.“ Jak kupříkladu vypadají robotické nevěstky, co všechno umí a na kolik taková umělá láska stojí?

A spřátelí se Jan Kraus se Sanchem? To a mnohem více se dozvíte již dnes večer v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.