Show Jana Krause: pár roku, muzikant "nahubu" a Maor z Moravy

Show Jana Krause 2017 (41) - upoutávka

V dalším dílu Show Jana Krause se představí moderátorka Kateřina Kristelová a fotbalista Tomáš Řepka, snad nejsledovanější pár českého šoubyznysu roku. Dále přijde zpěvák Ondřej Ruml a Maor z Moravy Frank Tomas Grapl. Premiéra ve středu ve 21.35 na Primě.

Zamilovaný páreček, moderátorka Kateřina Kristelová a fotbalista Tomáš Řepka, přichází tentokrát ruku v ruce coby první dnešní hosté, aby hned v úvodu spolu s Janem Krausem zavzpomínali nad videoukázkou na své první setkání před devíti lety právě v tomto pořadu. „To bylo naše úplně první setkání, pak jsme se ještě nějaký čas míjeli, než jsme se dali před necelým rokem dohromady,“ vzpomíná bývalý fotbalový reprezentant, který se proslavil skvělými výkony, tvrdou hrou, ale i neurvalými výstupy, pro něž se vžilo označení blikanec, a který dosud nemá úplně dořešené své předchozí vztahy, což se často a s velkou oblibou propírá v bulváru.

„My jsme se dohodli a také to dodržujeme, že se nebudeme dívat na žádné články. Takže to nečteme,“ říká Kateřina v odpovědi, jak to jako jeho současná partnerka snáší. Podařilo se jí však známého bouřliváka Tomáše trochu zkrotit.

Zkrocení bouřliváka Řepky

„Trošku se zklidnil, což mi říkají i kamarádi, ale asi je to ještě málo,“ směje se. „Spíš si myslím, že v sobě nese křivdy, které obecně špatně nese, a řadu z nich si v sobě nese už od dětství, což vím, protože si spolu hodně povídáme. Křivda je pro něj prostě mezní moment a řadě lidí nedokáže něco zapomenout,“ pokouší se najít vysvětlení Kateřina. Mezi nimi dvěma prý zatím ještě k žádným rozepřím nedošlo.

Co má jeden na druhém nejraději? Pusťte si Kateřinu Kristelovou a Tomáše Řepku na videu ze zákulisí Show Jana Krause:

„Vždycky si říkáme, že jsme se v těch předchozích vztazích nahádali na pár životů dopředu,“ dodává. K harmoničnosti jejich vztahu pak přispívá i to, že nebydlí společně, což ovšem neznamená, že o sobě nevědí. „Já jsem takovej hlídač,“ přiznává Tomáš, „já to měl i na hřišti. Vždycky jsem ctil zásadu – důvěřuj, ale prověřuj. Myslel jsem si, že když dá člověk tomu druhému volnost, tak se mu to bude vracet v tom, že když to není zakázané, tak to není tak lákavé. Ale zatím se mi to úplně nepotvrdilo.“ Co pro Tomáše vlastně znamená nevěra? „Je to zrada. Je to pochybení, je to něco špatnýho a nezdravýho v tom vztahu.“ A jak to vidí Kateřina? Na její odpověď budou netrpělivě a s napětím čekat nejen diváci a Jan Kraus, ale také její horkokrevný partner…

Hudebník Nahubu

Druhým hostem večera bude Ondřej Ruml. Zpěvák, který právě absolvuje svou One Man Show Tour Nahubu. Postavil ji na skladbách ze svého alba Nahubu, na kterém nehraje jediný hudební nástroj, všechny zvuky vytváří svými hlasivkami a tělem.

Život Ondřeje Rumla? Prý proces. Poslechněte si něco z jeho soukromí na dalším videu ze zákulisí:

Naživo potvrzuje svoje pěvecké a výrazové schopnosti, svoji muzikálnost a bohatou výrazovou škálu. Jediný doprovod mu dělá jeho looper, což je zařízení, kterým může jednotlivé party živě nahrávat a potom si z nich tvořit doprovod. Jde tak ve stopách svého oblíbence, amerického skladatele a zpěváka Bobbyho McFerrina. K turné vydal Ruml v reedici své debutové album Proměna, které vychází z jeho oblíbených stylů, takže se skladby pohybují mezi různými žánry. „Rozhodl jsem se tehdy, že svou první desku natočím tak, aby se líbila hlavně mně. Nikdy jsem nebyl žánrově vyhraněný. Na albu se mísí prvky jazzu, popu, swingu i country,“ říká zpěvák.

Maor s moravskými kořeny

Jako třetí host se představí Frank Tomas Grapl. Maor z Nového Zélandu s moravskými kořeny. Jeho matka je Maorka, zpěvačka z domorodého kmene. Frankův otec pochází z Moravy.

„Můj otec emigroval na Nový Zéland v roce 1950. V Československu tehdy pracoval jako šofér pro rodinu Kinských. Právě ti mu pak pomohli vytvořit speciální dokumenty pro emigraci,“ říká Frank Tomas Grapl. Se svou matkou žije ve městečku Rotorua a oba se snaží pokračovat v tradici, kterou kdysi započal Frankův otec – cestování s maorskými umělci po světě a předvádění tradičních novozélandských tanců a zpěvů.

Jak přiblížit maorské tradice Čechům

Díky tatínkovi se Frank mj. setkal s mnoha zajímavými a významnými Čechy, například s Alexandrem Dubčekem. Zhruba jednou do roka přijíždí Frank se svou skupinou Whakaari Rotorua do České republiky. „Měli jsme to štěstí, že jsme mohli vystupovat na pódiu s celou řadou známých českých osobností, jako je například kapela Mandrage, Janek Ledecký či Iva Frühlingová. A také jsme byli pozváni domů ke Karlu Gottovi,“ vypráví Frank Tomas Grapl. Ovšem s naší zemí, k níž má velký vztah (doma má např. schovaný podpis Edvarda Beneše a má hluboké znalosti o české historii), má mnohem hlubší plány než jen pouhé návštěvy a pravidelná vystoupení. Rád by u nás vybudoval tradiční maorskou vesnici. „Už o tom jednám s důležitými lidmi. Rád bych totiž, aby i lidé, kteří nemají možnost cestovat, mohli naši tradiční maorskou kulturu poznat blíže,“ vysvětluje.

Co tato čtveřice prozradí Janu Krausovi?

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 13. prosince ve 21.35 na Primě.

Sdílejte článek