Show Jana Krause: zpěvačka, která se přestěhovala do Brna, autor bestselleru a výtvarník s břitkým humorem

V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvačka Ilona Csáková, spisovatel Ota Kars a designér Tomáš Břínek. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 11. dubna ve 21.35 na Primě.

Nestárnoucí zpěvačka s podmanivým hlasem Ilona Csáková bude dnes večer v Show Jan Krause prvním hostem. Vrací se sem po devíti letech a za tu dobu se v jejím životě mnohé změnilo – je maminkou dvou synů a přestěhovala se do Brna, kde žije v rodinném domku se zahradou. „To, že jsem šla za svým mužem a přestěhovala jsem se, byl jeden z mých nejlepších počinů, které jsem mohla udělat,“ hájí své rozhodnutí zpěvačka a dodává, že se v moravské metropoli cítí velmi dobře a je tam šťastná. „Podařilo se mi zrealizovat svůj sen – potkat toho správného chlapa a založit rodinu.“ Za jejich seznámením prý stojí společný kamarád Roman Horký, zpěvák a kytarista skupiny Kamelot.

Když má zpěvačka koncerty, přebírá starost o děti její manžel. „On je velmi pracovitej a vyžaduje pracovitost i od zbytku rodiny, takže je rád, když mám koncert a do práce mě vyloženě posílá. Navíc mám skvělou tchyni. Všichni jsou strašně fajn a já jsem na ně dlouho čekala,“ vyznává se umělkyně, která si po deseti letech udělala radost a vydala nové album s názvem Pořád jsem to já. „Doma ale zpívat nesmím, mám zákaz,“ svěřuje se. „Když stojím doma u plotny a míchám omáčku, dostanu občas chuť si zazpívat, ale děti na mě vždycky křičí, ať nezpívám.“ Starší syn Daniel podle jejích slov na muziku moc není, zato mladší Dominik nějaké ty vlohy zdědil. Ilona Csáková se v roli maminky, manželky a hospodyně očividně dost realizuje. Na zahradě rodinného domu pěstuje různou zeleninu, chová slepice, ovce a velice ráda vaří.

Dalším hostem je Ota Kars, autor bestsellerové knížky Jmenuju se Tomáš, pojednávající především o nefilmovém životě dětské herecké hvězdy, Tomáše Holého, kterou napsal z pozice jeho spolužáka a kamaráda. Kniha se dočkala již několika dotisků a získala mimo jiné cenu Magnesia Litera 2018 v kategorii Kosmas cena čtenářů. „My jsme byli s Tomášem velký kamarádi a ta knížka sice není o našem přátelství, ale její psaní pro mě bylo psychicky náročný, protože jsem si při jejím psaní znovu prožil to trauma z jeho ztráty,“ přiznává spisovatel.

„Od vidění jsme se znali asi od třetí třídy, ale skutečně kamarádit jsme se začali na gymnáziu,“ vzpomíná. „Nechtěl jsem, aby byla knížka vyloženě jako CV, takže jsem ji rozdělil do takových tří rovin. Jedna je jako taková ich-forma Tomáše, kdy jsem mu ale nechtěl vkládat do úst svoje slova, takže on mluví jen o faktech. Potom je tam vypravěč, který sděluje nějaké domněnky, jak to asi mohlo být. A konečně je tam forma reportáže, kde se prolínají různá svědectví.“

Velkou výhodou Oty Karse je to, že se osobně zná s lidmi z Tomášova okolí, kteří mu při psaní knihy byli hodně nápomocní. „Myslím, že kdyby žil, nebyl by dále hercem,“ domnívá se. „On se rozhodl skončit s herectvím asi tak v jedenácti letech, ačkoliv hrál asi do třinácti a půl, ale to jen dodělával to, co slíbil. V knize popisuju několik svých domněnek, proč se tak rozhodl. Jsou to ale jen domněnky, on se o tom nikdy nechtěl bavit.“ O napsání knížky, kterou psal více než pět měsíců dvanáct hodin denně, ho již delší dobu žádali Tomášovi rodiče, maminka se jejího vydání již bohužel nedočkala.

Třetím hostem bude jeden z nejvlivnějších lidí na českém Facebooku, designér, umělec a hudebník vystupující pod iniciály TMBK, občanským jménem Tomáš Břínek. Diváci Show Jana Krause ho znají díky tomu, že moderátor často a s oblibou cituje z jeho facebookových zpráv, protože mu připadají vtipné, líbí se mu jeho styl humoru i grafické provedení.

V prezentaci budeme mít příležitost opět vidět některé z jeho karikatur či recesistických koláží a také sádrové sošky, představující Miloše Zemana a Jiřího Ovčáčka. „Dneska jsem sošku předal panu Ovčáčkovi,“ informuje výtvarník, „moc vás pozdravuje! Byl nadšený a říkal, že mě sleduje. Což nechápu, že na mě vůbec promluvil.“

Tomáš pracuje jako grafik pro jeden významný časopis, dostává ale i řadu soukromých zakázek, podílí se i na knižní produkci. „Sociální sítě mi pomohly proniknout mezi lidi. Mám i pár malérů, ale ne až tolik, kolik bych očekával,“ říká se smíchem. „Kupodivu ti lidé, kterých se ten humor týká, to berou opačně, než by člověk čekal. Vyloženě uraženě nikdo nereagoval.“ Jak reaguje na jeho vtipy tchyně Halina Pawlovská? A co říká na jeho práci manželka? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

Bavte se premiérově se Show Jana Krause ve středu ve 21.35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.