Seriály a filmy

2. března 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Proti sobě stojí babička a vnuk!

Myslela jsem, že jsi v šoku - Soudní síň

O tom, že dobré mravy by měly být každému vlastní, jsme asi všichni přesvědčení. Ale když se jedná o skutečný život a je třeba se takovými dobrými mravy řídit, najde se hodně takových, kteří tomu najednou nějak přestávají rozumět.

Dokonce v takových případech, kdy se jedná o citlivá rodinná témata a velmi blízké příbuzné. Do Soudní síně se dostala kauza, v níž proti sobě stojí babička a její vnuk. A důvod? Zapomenuté dobré mravy.

Kristýna je vdova a žije v domečku, který před pár lety darovala své dceři. Věřila, že právě ona se o ni postará a že v její péči bude moct spokojeně dožít. Myslí si, že si zaslouží slušné zacházení.

Jan je vnukem Kristýny. Je čerstvě ženatý a stojí na začátku skvělé kariéry ve firmě s kancelářskými potřebami. Je přátelský, veselý a přesvědčený, že je předurčený k tomu, aby se mu v životě skvěle dařilo. On si naopak myslí, že to babička celé nepochopila.

Nestojím o to

Když se její dcera rozvedla a zůstala sama jen s mladým Janem, Kristýna vzala oba k sobě. Chtěla se o neúplnou rodinu nějak postarat. Zašla tak daleko, že dceři darovala nedávno kompletně zrekonstruovaný rodinný dům. Kristýna celý život dceři pomáhala. Měly se rády. Proto nepochybovala o tom, že pokud bude potřeba, dcera se o ni postará a nechá ji v domečku dožít.

Jenže pak Kristýnina dcera tragicky zahynula při autonehodě. Jediným vlastníkem domu se stal Kristýnin vnuk Jan. Po vyřešení dědického řízení Jan zaskočil šokovanou babičku slovy: Já bych ten dům prodal… Kristýnu tehdy skoro ranila mrtvice.

Jan se brání, že zůstat v domě a postarat se o babičku není v jeho silách. Nemůže si dům vůbec dovolit. Dokonce tam vůbec nemůže být, protože se mu vracejí všechny vzpomínky. Těžce to nese. Raději by dům prodal a babičku přestěhoval. Ale ta v domě žila celý život. Přelíčení je plné emocí. Opravdu se babička s Janem jenom špatně pochopili, nebo tady něco nehraje?

Soudní síň pondělí až pátek v 16.40 na Primě.

Sdílejte článek