5 slavných hackerů a hackerek. Nebezpečná Lisbeth, Neo i Jonny Lee Miller

Na Prima love uvidíte v sobotu ve 20.15 napínavou podívanou. Kanadský thriller V síti se zabývá hackerkou, na kterou někdo hodí vykrádání účtů. Takových filmových a seriálových hackerů je však o dost víc. Přesvědčte se.

Počítačová expertka Abby je zcela nečekaně zadržena FBI a obviněna z bankovního podvodu. Agent, který věří v její nevinu, jí nabídne pomoc, když mu pomůže dopadnout skutečného pachatele…

To uvidíte na Prima love ve 20.15 již tuto sobotu!

Kultovní Neo

Na začátek ten nejslavnější. Matrix a hackeři Neo, Trinity či Morpheus – naprosté kultovky popkultury. Přelomový snímek zásadně posunul podobu sci-fi i akčního žánru na přelomu tisíciletí, víte však, kde se slovo „Matrix“ objevilo poprvé? V jednom ze starých dílů též kultovního britského seriálu Doctor Who! V části The Deadly Assassin z roku 1976 se tak jmenoval počítač vytvářející virtuální realitu.

Nevyzpytatelná Lisbeth

Nejvíc cool hackerskou postavou poslední doby je, alespoň ve filmech, rozhodně Lisbeth Salanderová. Vysoce inteligentní, ale zároveň i dost uzavřená drobná žena v kožené bundě s načerno obarvenými vlasy se dostane na kobylku prakticky komukoliv. A je skvělá jak v podání Noomi Rapace, již účinkování ve švédské adaptaci vystřelilo až do Hollywoodu, tak s tváří Rooney Mara.

Divnous ze Serenity

Svého „hackera“ má i film Serenity, který uzavřel též slavný sci-fi seriál Joshe Wheddona Firefly, jehož hlavní hvězdou je právě Nathan Fillion alias Richard Castle. Samotářský Mr. Universe je celkem pohledný mladík, který pokoří každou síť a na měsíci žije s love-botem Lenore.

Jonny a Angelina

Roli hackera, který jako nováček ve velké firmě přišel na superprogram, který může způsobit hrozné věci, si před necelými dvaceti lety střihl i Jonny „Sherlock“ Lee Miller. Film Hackers neboli Nebezpečná síť, se mu stal do jisté míry osudovým – seznámil se při něm totiž se svou budoucí manželkou Angelinou Jolie. Následovala rychlá svatba a za čtyři roky rozvod. Ovšem to, že byl Jonny Angelinin první manžel, už mu prostě nikdo nevezme. Mimochodem Angelina je v Hackers úplně, ale úplně krátkovlasá.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 9. 6. 2023

Berani, vaše nedávné váhání vás možná náhle dostalo do úzkých. Můžete mít pocit, že jste se dostali do slepé uličky a vaše možnosti jsou omezené. Už se nemůžete pevně rozhodnout. Místo toho, abyste se teď snažili udělat nějaký krok, možná budete muset počkat, až se prach usadí a vy budete opět vidět jasně. Nechte situaci uvolnit, než do ní přidáte další třecí plochy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.