5 slavných hackerů a hackerek. Nebezpečná Lisbeth, Neo i Jonny Lee Miller

Na Prima love uvidíte v sobotu ve 20.15 napínavou podívanou. Kanadský thriller V síti se zabývá hackerkou, na kterou někdo hodí vykrádání účtů. Takových filmových a seriálových hackerů je však o dost víc. Přesvědčte se.

Počítačová expertka Abby je zcela nečekaně zadržena FBI a obviněna z bankovního podvodu. Agent, který věří v její nevinu, jí nabídne pomoc, když mu pomůže dopadnout skutečného pachatele…

To uvidíte na Prima love ve 20.15 již tuto sobotu!

Kultovní Neo

Na začátek ten nejslavnější. Matrix a hackeři Neo, Trinity či Morpheus – naprosté kultovky popkultury. Přelomový snímek zásadně posunul podobu sci-fi i akčního žánru na přelomu tisíciletí, víte však, kde se slovo „Matrix“ objevilo poprvé? V jednom ze starých dílů též kultovního britského seriálu Doctor Who! V části The Deadly Assassin z roku 1976 se tak jmenoval počítač vytvářející virtuální realitu.

Nevyzpytatelná Lisbeth

Nejvíc cool hackerskou postavou poslední doby je, alespoň ve filmech, rozhodně Lisbeth Salanderová. Vysoce inteligentní, ale zároveň i dost uzavřená drobná žena v kožené bundě s načerno obarvenými vlasy se dostane na kobylku prakticky komukoliv. A je skvělá jak v podání Noomi Rapace, již účinkování ve švédské adaptaci vystřelilo až do Hollywoodu, tak s tváří Rooney Mara.

Divnous ze Serenity

Svého „hackera“ má i film Serenity, který uzavřel též slavný sci-fi seriál Joshe Wheddona Firefly, jehož hlavní hvězdou je právě Nathan Fillion alias Richard Castle. Samotářský Mr. Universe je celkem pohledný mladík, který pokoří každou síť a na měsíci žije s love-botem Lenore.

Jonny a Angelina

Roli hackera, který jako nováček ve velké firmě přišel na superprogram, který může způsobit hrozné věci, si před necelými dvaceti lety střihl i Jonny „Sherlock“ Lee Miller. Film Hackers neboli Nebezpečná síť, se mu stal do jisté míry osudovým – seznámil se při něm totiž se svou budoucí manželkou Angelinou Jolie. Následovala rychlá svatba a za čtyři roky rozvod. Ovšem to, že byl Jonny Angelinin první manžel, už mu prostě nikdo nevezme. Mimochodem Angelina je v Hackers úplně, ale úplně krátkovlasá.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.