zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Příběh Lenky: Mám ráda anální sex a nestydím se to přiznat

Příběh Lenky: Mám ráda anální sex a nestydím se to přiznat
Autor: iStock Příběh Lenky: Mám ráda anální sex a nestydím se to přiznat
Byla jsem zrovna na střední škole, když začali vysílat Sex ve městě. Troufám si říci, že tento fenomenální seriál poznamenal celou generaci žen a určitě i mužů. Naučil mě poměrně dost o vztazích, a také o sexu. A co mě zaujalo ze všeho nejvíc kromě tajemného pana Božského nebo nádherného Samanthina zajíčka Smithe? Anální sex!

reklama

V dnešní době je sice experimentování v posteli naprosto přirozené, ale v devadesátkách byl anální sex spojován s homosexuály. Proč by ho tedy měly praktikovat heterosexuální dívky? Kdo to kdy slyšel? Také Charlotte přímo v seriálu zmínila, že žádný chlap nechce ženu „análku“. V roce 1998 jsem s ní naprosto souhlasila. A byla to první myšlenka, která mě napadla, když mi na vysoké škole o pár let později navrhl můj přítel, zda bychom tuhle sexuální praktiku nezkusili.

Anální sex z lásky

Přestože jsem byla odhodlaná, že do toho nikdy nepůjdu, neodolala jsem. Tolik jsem partnera milovala, a navíc jsem si řekla, že jednorázový „anál“ mě nikam nezaškatulkuje. Jak to tehdy dopadlo? Strašně! Bolelo mě to a bylo to hodně nepříjemné. Navíc mi to přišlo i dost nechutné. Přítel přece musel narazit na to, k čemu je konečník určený, nebo ne? Navíc jsem nepociťovala jenom fyzické nepohodlí, ale i stud. Bylo to ponižující.

Dost jsem se prala s představou, že jsem souhlasila s něčím, co se mi příčilo. Že přítel dostal to, co chtěl, jenom proto, že jsem byla zamilovaná. Co to o mně musí vypovídat? Souhlasila bych i s dalšími podivnými sexuálními praktikami jenom ve jménu lásky? Snažila jsem se o tom raději nepřemýšlet.

S třicítkou přišla změna

Když mi bylo něco přes dvacet, zkoušela jsem anální sex ještě několikrát. Ale upřímně musím říci, že jsem tomu nepřišla na chuť ani tehdy. Nějak jsem to vždycky přetrpěla. Asi to bylo tím, že jsem si nebyla moc jistá sama sebou. Připadalo mi, že nemám dost velká a pěkná prsa, dlouhé špagetové nohy, vosí pas a pevné tělo.

Jakmile jsem dosáhla třicítky, něco se rázem změnilo. Jako kdybych s věkem najednou získala větší sebedůvěru. Začala jsem si víc vážit sama sebe, což se samozřejmě projevilo i v sexu. A pak jsem se s novým partnerem vrátila i k „análu“. A světě, div se, byla jsem z toho nadšená. Najednou jsem si uvědomila, že se nejedná jenom o rozmar partnera, ale sama jsem si to maximálně užívala.

Líbilo se mi to, ale připadala jsem si hloupě

I když jsem anální sex milovala, stále jsem se s tím nemohla vnitřně ztotožnit. Měla jsem z toho radost, prožitek, ale pořád mi šrotovalo v hlavě, co by si asi o mně řekli ostatní. Jaká žena může mít ráda anální sex? Nejsem nějak zvrácená? Bohužel vůbec nezáleželo na tom, kolikrát jsem sledovala epizodu Sexu ve městě, ve které Samantha „anál“ chválila. Nějak jsem se s tím nemohla srovnat.

Ačkoliv výzkumy tvrdily, že anální sex vyzkoušelo až 25 % heterosexuálních mužů i žen, pořád to bylo spíše tabu téma, než aby se na něj pěly ódy. Bohužel vůbec nezáleželo na tom, kolik na toto téma vyjde statistik. Můj pocit z této sexuální techniky byl pořád nepříjemný. Neuchlácholil mě ani výzkum prokazující, že ženy, které praktikují anální sex, mají více orgasmů (cca 94 %) než ty, jež provádí klasickou vaginální soulož (cca 65 %). Ani mi nepřišlo důležité vědomí, že většina žen majících v oblibě „anál“ dosáhla vyššího vzdělání a také má vyšší příjmy. Nejedná se tedy o sexuální hrátky nějakých primitivů. Kolem bylo pořád hodně stigmatu.

Nakonec jsem stud odhodila

V posledních letech se začaly ženy, které anální sex milují, dostávat do popředí literárních a filmových příběhů. Třeba v roce 2012 byl natočen film obsahující praktiky análního sexu Nymphomaniac, který vznikl podle předlohy Larse von Triera. Přestože nebyl „anál“ ústředním tématem, myslím, že to byl malý, ale důležitý krok toto téma „odtabuizovat“.

Postupně jsem se s tím naštěstí začala vnitřně srovnávat. Ve vztahu jsem to byla spíš já, která aktivně začala s análním sexem. Proč by taky ne, když mě to plně uspokojovalo a bylo to nedílnou součástí mé sexuality? Přijetí sama sebe takové, jaká jsem, bylo pro mě nesmírně důležité. Přestala jsem se stydět a vůbec mi už nevadilo jít proti standardům společnosti. Lidi dokážou být neuvěřitelně úzkoprsí, a jakmile se nechová někdo podle jejich představ, ihned ho odsoudí. Naštěstí jsem došla tak daleko, že jsem jim nedovolila, aby se mi dostali do hlavy.

Nebojte se vaší sexuality

Je důležité si uvědomit, že lidská sexualita je komplikovaná. Jestliže se vzhlédnete v análním sexu, není důvod se tím trápit a odpírat si ho. Svůj život si žijete jenom vy, nikdo jiný. Sexuální preference jsou jenom vaše. Jediné, na čem opravdu záleží, je vědět, po čem opravdu toužíte.

-šp-

reklama

Související témata: anální sex , sexuální praktiky , Sex ve městě

reklama

Přečtěte si také

reklama