Příběhy

10. prosince 2020 04:30

redakce Prima Zoom

Příběh Simony (37): Po sedmi letech vztahu mě stále nepožádal o ruku

Můj příběh je, řekla bych, pro dnešní dobu už bohužel celkem typický. Ženám divoce bijí biologické hodiny, rády by se vdávaly, ale nikdo je nežádá o ruku.

Můj přítel je informační technik, já pracuji jako grafička v reklamní agentuře. Abych pravdu řekla, nežijeme si špatně. Z dětství si pamatuji na to, jak moji rodiče neustále řešili nějaké finanční problémy. Často mi vyjmenovávali, na co všechno nemáme peníze: na rekreaci u moře, na novou kuchyň, na kávovar. Tak tohle už léta neznám. S Martinem si dopřáváme, co nás jen napadne: rekreace u moře, prodloužené víkendy na horách, kuchyň máme zbrusu novou a špičkově vybavenou. Žijeme si příjemně. Že bych však byla bezstarostná, to nemůžu říci. Schází mi to, co je pro ženu nejpodstatnější. A stále se mi nějak nedaří vysvětlit to příteli. Je značně lehkomyslný. Jakmile o tom začnu, odpoví: "Máme se fajn, tak nač to kazit?" Já však začínám poukazovat na to, že už nejsem nejmladší a mám na otěhotnění nejvyšší čas. On jen mávne rukou: "Prosím tě, vypadáš na dvacet pět. A medicína je dneska na takové úrovni, že početí není žádný problém. Když to nepůjde přirozeně, půjde to uměle." Jemu se to mluví.

13 ZÁLUDNOSTÍ, KTERÉ MOHOU PŘEDPOVĚDĚT VÁŠ ROZVOD

Kdo se ožení, ten se rozvede

S Martinem jsme se seznámili před sedmi lety v práci, z té firmy jsme pak oba odešli, dnes už spolu nepracujeme. Tehdy se mi líbilo, jak je trpělivý, laskavý, jak pěkně se ke mně chová. Nic pro něj nebyl problém, nemá v povaze se čímkoli trápit. Je optimistický, na svět se dívá růžovými brýlemi. A takový i zůstal, nezměnil se, chová se vlídně. Nechce však řešit věci, které mi připadají podstatné. Tvrdí, že si přiděláváme zbytečné problémy, Ale rodina a děti nejsou přece zbytečný problém, je to nezbytná součást života. Martin se ženit nechce. Tvrdí, že kdo se ožení, ten se také rozvede. Dokazuje to na příkladu svých rodičů, jejichž rozvod byl tak bouřlivý, že se z něj Martin snad dosud nevzpamatoval. Také jeho nejlepší kamarád je už rozvedený, i když mu ještě není ani čtyřicet. Namítám, že to přece neznamená, že bychom se rozvedli i my. Je to zbytečné, jen se mi směje.

7 DŮVODŮ, PROČ JE NĚKDY ROZVOD LEPŠÍ NEŽ ŠPATNÉ MANŽELSTVÍ

Vážný rozhovor

Budete se asi divit, ale mě už nudí i ty dovolené u moře. A stydím se za to. Co bych dala jako malá holka za to, abychom se s mámou a tátou slunili na pláži. Kdepak. Jezdilo se na Slapy, na chatu po dědovi. Kolikrát celý srpen pršelo, vzpomínám si, jak jsem zírala z okna na provázky vody a šedivou oblohu a říkala si: Tohle by se u moře stát nemohlo. Teď už mi připadá každá pláž stejná. Ať tam jedete autem přes noc anebo letíte pět hodin, všude najdete vlastně totéž. Nedávno jsem pozvala Martina na večeři, ale ve skutečnosti na vážný rozhovor, což on předem netušil. I když je to pro mě ponižující, položila jsem mu nůž na krk. Řekla jsem, že je mi třicet sedm let a pokládám za nutné, abychom se konečně začali snažit o miminko. Martin vůbec nechápal, o čem mluvím. Namítl, že on se na dítě ještě necítí, že je brzy a že to přeháním. A že nechápe, proč si kvůli tomu máme kazit večer. Začínám se bát, že až se za dva nebo tři roky rozhodne stát se konečně otcem, pro mne bude už pozdě.

Simona (37) z Kutné Hory

Sdílejte článek
Štítky moře láska svatba příběhy příběh čtenářky

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.