zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Příběh Terezy (34): Exmanžel mě chce zpátky a já nevím, co mám dělat

Foto je pouze ilustrační
Autor: istock.com Foto je pouze ilustrační
Mám za sebou čtyři roky trvající manželství, předloni jsem se rozvedla, nedalo se to vydržet. A teď se nestačím divit.

reklama

V období rozvodu jsem zhubla o deset kilogramů, vypadala jsem jako kost a kůže. Z manžela jsem měla hrůzu, urychleně jsem se z jeho bytu stěhovala do podnájmu, v té době jsem se skutečně bála, že by mi mohl ublížit. Třeba jsem to trošku přeháněla, ale kdoví? Bylo hlavně potřeba dát se aspoň trochu dohromady a začít se vzpamatovávat. Zažila jsem psychický teror, nezdravou žárlivost, vyhrožování, nevěru, nadměrné pití. To všechno můj bývalý muž stihl během několika let. Ve svatební den, zamilovaná k zbláznění, jsem byla přesvědčena o tom, že se vdávám za inteligentního vysokoškoláka, racionálního inženýra, laskavého muže, který mi bude celý život oporou. Nechápu, jak jsem se mohla tak strašně splést.

Pád do propasti

Petr byl opravdu zvláštní. Několik měsíců po svatbě jako by už o mě ztratil zájem. Domů přišel třeba jednou za tři dny, voněl cizím parfémem, býval opilý a agresivní. Paradoxně přišla období, kdy se mě snažil prakticky neustále kontrolovat, volal mi několikrát denně, sem tam přiběhl i za mnou do práce a řval: "Kde seš? Dávno jsi měla být doma!" Po roce takového života jsem byla úplně na dně a začala mluvit o rozvodu. Tehdy se změnil jako mávnutím proutku, přinesl květiny, pozval mě na večeři. Prožila jsem několik týdnů, kdy jsem si připadala jako v pohádce, pak následoval prudký pád na dno propasti, kdy se Petr vrátil ke svému dřívějšímu způsobu jednání. Vyhledala jsem psychologa, brala léky. Začala jsem mít kvůli své nesoustředěnosti problémy i v zaměstnání.

Příběh Zuzany (38): Manžel pije. Bojím se ho opustit, protože máme děti

Příběh Zuzany: Manžel pije. Bojím se ho opustit, protože máme děti

Prosili, ať se rozvedu

Jak už bylo řečeno, skončilo to rozvodem. Rodiče i sestry přede mnou jednu dobu už málem klečeli a prosili, ať se rozvedu. Nechce se mi popisovat podrobnosti, ba i jeden drsný fyzický útok, kdy jsem skončila u lékaře, zkrátka vše jsem dovedla ke zdárnému konci. Měsíc a půl jsem pak byla v pracovní neschopnosti, jen jsem ležela a zírala do stropu, nevycházela z bytu, máma mi nosila kastrůlky s jídlem a povídala si se mnou. Dá se říci, že prakticky do půl roku jsem byla z nejhoršího venku. A do roka se stal zázrak: povedlo se mi pozapomenout na minulost už i kvůli tomu, že se objevil nový kolega. Dvořil se mi tak vytrvale a byla tak milý, že jsem po delší době souhlasila s pozváním na kávu.

Jsem obětí manipulátora. Jak z toho ven?

Jsem obětí manipulátora. Jak z toho ven?

Je to tady znovu

V poslední době jsem udělala opravdu maximum pro to, abych přestala myslet na svou minulost, na manželství s tím podivným člověkem, a začala znovu žít. Koupila jsem si na hypotéku byt, mám známost s milým a laskavým kolegou, který mě má rád, cítím se dobře. A přesně v tomhle pro mě tak příznivém období se znovu objevil můj bývalý manžel. Zazvonil, přišel s velikou kyticí, ve značkovém obleku vypadal fantasticky, jako na úplném začátku našeho vztahu, kdy bylo ještě všechno zalité sluncem. Říkala jsem si: Sním, či bdím? Řekl mi, že si uvědomuje, že byl nesnesitelný a naše manželství zničil. Nevýslovně toho lituje, chodí na terapie a nepřeje si nic jiného než vše napravit. Vykulila jsem oči. Chce se ke mně vrátit! Mluví o druhé svatbě. Začínám mít strach, a to nejenom o sebe, ale i o svého nového přítele...

Tereza (34), Zlín

reklama

Související témata: příběh čtenářky , rozvod , exmanžel , příběhy

reklama

Přečtěte si také

reklama