Castle bude toto úterý spolupracovat se zlodějkou uměleckých děl!

Další díl Castle na zabití uvidíte v úterý ve 21.15 na Prima love. Delikátní případ čeká Richarda Castla. Řeší loupež plastiky poseté diamanty a spolupracuje s pojišťovací agentkou s minulostí zlodějky uměleckých děl.

A ví podezřele mnoho. Než zjistíte, zda má i tento lup na svědomí, seznamte se s největší loupeží umění v historii.

Lup za stovky mega

Největší loupež obrazů v historii proběhla takřka bleskově. 18. března 1990 vnikla do bostonského muzea Isabelly Gardnerové dvojice mužů v policejních uniformách, spoutala strážné, zablokovala bezpečnostní systém a jala se krást. Z muzea si zloději nakonec odnesli lup v hodnotě 300 milionů dolarů – konkrétně 11 obrazů a jednu vázu. Experti však nakonec překvapivě seznali, že se jednalo spíš o amatéry než ostřílené profíky. Jak to?

Tak trochu vandalové

Lupiči si totiž při krádeži počínali víceméně vandalsky a vyřezávali obrazy z rámů, aniž by se extra starali o případné poškození. Bez povšimnutí také nechali některá mnohem cennější díla, která byla v muzeu vystavena. Navzdory podivnému postupu zlodějů, však policie zjistila, že se v muzeu vyznali – věděli třeba o tajných dveřích, které byly za jedním z obrazů.

Největší skvosty

Co zmizelo? Třeba tři díla Rembrandta van Rijna, obraz Koncert Jana Vermeera nebo práce Édouarda Maneta. Mezi uloupenými díly byl nejcennějším úlovkem právě zmíněný obraz Koncert a Rembrandtova Bouře na moři Galilejském – jediná krajinomalba slavného Nizozemce. Jen tyto dva obrazy byly oceněny na více než 50 milionů dolarů!

Marné pátrání

Ačkoliv se na pátrání po lupičích i obrazech podílely tři desítky detektivů a na dopadení zločinců byla vypsána velká odměna, zmizeli pachatelé i uloupené obrazy ze světa. I po 24 letech tak největší loupež obrazů v historii vzbuzuje otázky a je zahalena pořádnou porcí tajemství a dohadů.

Tajemnou dvojici dosud nedopadli, a také ukradená díla, včetně tří obrazů Rembrandta van Rijna se nenašla , ačkoliv se na pátrání podílely tři desítky detektivů a na dopadení lupičů byla vypsána odměna 5 milionů dolarů. Případ vzbuzuje otázky i po 24 letech.

Jaké překvapení čeká Richarda Castla při spolupráci s neobvyklou pomocnicí? To uvidíme v úterý ve 21.15 na Prima love.

nov

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 31. 5. 2023

Autority, které vás dosud provázely, vás mohou konfrontovat. Nastala hodina, kdy můžete odložit své obavy a vydat se po své cestě. To je nepochybně velmi pozitivní stav. Znamená to, že dospíváte, Berani. Kromě toho vám nic nebrání v tom, abyste čas od času požádali o pomoc, pokud ji budete potřebovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.