Tip na výlet do Londýna! Otevřeli novou cool expozici Sherlocka Holmese!

Jste fanoušek Sherlocka Holmese a máte cestu do Londýna? V tom případě si do plánu přidejte další položku – tento měsíc totiž v Museum of London otevřeli expozici Sherlocka Holmese. A že stojí za pozornost, naznačuje i přítomnost několika "holmesovských" hvězd na zahajovací party.

Další díl seriálu Jak prosté uvidíte ve středu od 20.15 na Prima love.

Mrs. Moriarty i sám Sherlock

Na akci tak například dorazila představitelka Jamie Moriarty ze seriálu Jak prosté Natalie Dormer. Nebo Ian McKellen, kterého si v současnosti asi většina okamžitě spojí s postavou Magneta z X-menovské série nebo stejně slavného Gandalfa z Pána prstenů. Ovšem před devíti lety si právě McKellen slavného detektiva, samozřejmě už v seniorském věku, zahrál v britském dramatu Mr. Holmes.

Historie i film

V rámci expozice si přijdou na své jak milovníci temné viktoriánské atmosféry kriminálních příběhů, tak i fanoušci mnoha podob slavného detektiva. Výstava se totiž krom osoby Arthura Conana Doyla zabývá i tím, co je na nejslavnějším detektivovi světa tak fascinující, atmosféru Anglie 19. století pak mají v rámci expozice navodit projekce rané kinematografie, fotografie, obrazy a další exponáty.

Do prosince se lze také každou sobotu vydat na noční procházku Londýnem ve stylu slavných příběhů. 21. listopadu se zase koná akce s workshopy a představeními věnovaná osobě geniálního detektiva. Výstava odstartovala 17. října a v Museum of London bude k vidění do 12. října 2015.

Jak prosté ve středu od 20.15 na Prima love.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.