V pátek uvidíte na Love dojemný příběh: Vincent jede k moři!

V pátek na Prima love uvidíte dojemný německý snímek o tom, jak dva psychicky postižení vezmou všechno do vlastních rukou a postarají se o to, aby se přání vyřčené na smrtelné posteli, splnilo. To všechno uvidíte ve filmu Vincent jede k moři na Love ve 20:15!

Vincent je mladý muž trpící Tourettovým syndromem. Když mu zemře matka, která měla problémy s alkoholem, pošle otec Vincenta do léčebny. Vincent nesouhlasí a chce, aby jeli s otcem do Itálie, protože poslední přání jeho matky bylo, aby rozptýlili její popel v Itálii ve městečku Sv. Vincent.

Touretteův syndrom je vrozené neuropsychiatrické onemocnění. U pacientů se může objevit klidně až kolem šesti sedmi let a projevuje se pohybovými a zvukovými tiky. Často se také vyskytují další poruchy chování (např. hyperaktivita s poruchou pozornosti (ADHD), obsedantně kompulzivní porucha (OCD), sebepoškozování a další). Onemocnění nese název francouzského neurologa Georgese Gillese de la Tourettea, který v r. 1885 přinesl první ucelený popis nemoci.

Jak splnit přání maminky

Vincent se v ústavu seznámí s Marií a domluví se, že spolu pojedou do Itálie. Vincent odchází z pokoje, ale netuší, že Alexander, který Vincenta pronásleduje, je vzhůru. Vyběhne za nimi, protože si Vincent vezme jedno z jeho CD. Alexander si všimne, že odjíždějí autem doktorky, a jim nezbývá nic jiného, než ho vzít s sebou, protože tak je nebude moct udat.

Po cestě za dobrodružstvím se Vincent zamiluje do Marie, ale Alexander ho varuje, že ho Marie určitě nemiluje. Při jedné ze zastávek Vincent navrhne, že by mohli vyšplhat na horu, u které zastavili. Marie z toho nemá radost, ale nakonec jde s nimi až na vrchol...

Jenže jejich dobrodružství se tak trochu zvrtne.

Podívejte se na páteční večer na Prima love na dojemný snímek Vincent jede k moři.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.