Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama
Reklama

Rýma aneb Jak vyzrát na velké trápení malých dětí

Rýma, poněkud familiérněji označována jako rýmička, dokáže být otravná i nebezpečná. Zejména pro děti. Čím mladší dítě rýma postihne, tím větší trápení to pro něj je. Dovedete si představit, že máte rýmu, ale neumíte se vysmrkat? A to je vlastně ještě to nejmenší!
Vydáno: 01.01.2015
Čím mladší dítě, tím větší trápení s rýmou
Čím mladší dítě, tím větší trápení s rýmou Autor: archiv
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Děti do jednoho roku mají dýchací ústrojí v prudkém vývinu a stavba jejich těla rychlému zvládnutí rýmy také nenahrává; velká hlava, krátký krk, velmi úzké nosní dutiny, drobné nosní dírky. Přitom kojenci mají větší jazyk v poměru k pusince a hlavičku ve zvýšené poloze sami také neudrží. Proto je i malý otok v dýchacím ústrojí pro nejmenší děti závažný a rozhodně by měl znamenat vaši ostražitost.

Nejdůležitější je sliznici zklidnit a zmenšit otok. Ideální je přírodní mořská voda s koncentrací soli přirozenou tělu, která při podání neštípe ani nepálí. Pro miminka od narození je vhodný Stérimar Bébé s bezpečným aplikátorem vhodným i pro ty nejmenší nosíky. Navíc ho můžete používat i pro každodenní hygienu nosu a dlouhodobě; miminko si zvykne, že je to běžné stejně, jako třeba budoucí čištění zubů.

Foto k prvnímu článku _ 2 Foto:

 

Skákající kapka

Pro boj se zánětem zvolte kapky, které neobsahují konzervační látky a mají dlouhotrvající účinek, abyste nemuseli dítě trápit kapáním několikrát za den. Dobrou volbou jsou kapky Nasivin Sensitive 0,01 % pro děti do jednoho roku. Působí až 12 hodin a jsou jak protizánětlivé, tak protivirové. Navíc mají speciální dávkování „skákající kapka“ – jednoduché, pohodlné, bezpečné a maximálně hygienické podání pomocí trysky. Ta při podání automaticky odměří přesně jednu kapku léčivého roztoku a jediným zmáčknutím ji dostane do dětského nosu.

Čerstvý vzduch a hodně pitíček

Kromě léčby je zásadní pravidelné odsávání hlenu tak, aby byly dýchací cesty průchozí. Hlídejte dech vašeho miminka ještě pečlivěji než jindy. Pomoci mu můžete také zvednutím matrace – stačí pod ni vložit knihu, aby dítě mělo hlavu ve zvýšené poloze. Nezapomeňte dostatečně větrat, čerstvý, přiměřeně chladný vzduch je na oteklé sliznice opravdový balzám. Hlídejte také dostatečný příjem tekutin, neboť je pravděpodobné, že děťátku se bude hůře sát, a proto podávejte tekutiny například na lžičce.

Mohlo by vás také zajímat:

Není rýma jako rýma

Není rýma jako rýma! Tipy a triky, jak se s ní vypořádat

 

 


 

 

Reklama