Vánoční vzpomínky z dětství herců z Přístavu

Vánoční a postvánoční čas svádí nejen k zastavení, ale taky k listování alby se starými fotkami. Jak vzpomínají na Vánoce svého dětství herci z primáckého seriálu Přístav?

Olga Želenská

Bylo mi asi pět let a vypadala jsem s vlasy ostříhanými nakrátko jako kluk. Protože mám narozeniny těsně před Štědrým dnem, dostala jsem k pátým narozeninám obrovskou pannu. Měla jsem bezvadné rodiče. Táta byl umělec, Slovák, herec, cholerik, takže já s choleriky umím zacházet. A maminka byla zubní laborantka, která ho milovala. A mě milovali všichni. Takže já jsem měla krásné dětství a moc ráda na ně vzpomínám.

Kristýna Kociánová

Na fotce jsem s tatínkem a se sestrou a jsou mi tam zhruba tři roky, ještě jsme bydleli v paneláčku. Svátky trávím s rodiči dodnes. Mám toto období moc ráda, i to, že se jako rodina potkáme. Naberu sestru a jejího přítele a pojedeme za rodiči společně, takže se u stolu sejdeme v pěti. Maminka vždycky všechno obstarávala a připravovala, dnes už je to obráceně, iniciativu jsem převzala já a mamka pomáhá mně.

Martin Zounar

Vyrůstal jsem v Orlických horách u babičky v Osečnici, kde se narodil tatínek. Fotka je z roku 1975 nebo 1976. Tenkrát měla vesnice tak maximálně padesát čísel a zima tam pro mě byla opravdu zimou. Na stromku nám visely vlašské ořechy, svíčky, ozdoby z korálků, které babička schraňovala ještě z doby, kdy byla sama malá. Dělávala vaječný koňak (pro mě bez rumu) a domácí punč. Tenhle Štědrý večer byl pro mě úžasný v tom, že jsem poprvé ten punč ochutnal. A možná jsem byl poprvé mírně ovíněný.

Kateřina Kaira Hrachovcová

Fotka je z dramatického kroužku, kam jsem chodila, z vánočního představení pro děti a rodiče Betlémská hvězda. Tedy z mých hereckých začátků. Představení jsme hráli na různých místech, měla jsem v něm roli Anděla, který byl průvodcem celé hry.

Fotka je z období před přijímačkami na konzervatoř, je mi na ní čtrnáct let, i když na ní vypadám mnohem mladší. Když jsem začala na konzervatoři studovat, měřila jsem jen 140 centimetrů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.