Proč zrovna Eliška a Damián? Chtěli jsme dát ženám prince na bílém koni, říká Lenka Hornová

Lenka Hornová promluvila o seriálu Eliška a Damián

Nový seriál Eliška a Damián vyvolal vlnu reakcí a možná se ptáte, koho napadlo jej natočit a proč se odehrává ve dvou časových rovinách. Přímo u jeho vzniku stála Lenka Hornová, ředitelka obsahu FTV Prima a scenáristka seriálu, která prozradila, jak se myšlenka zrodila i v čem je unikátní.

Hlavní hrdinka Eliška žije v současnosti, Damián ale pochází z roku 1758. Díky elixíru začne Damián cestovat časem a potká Elišku. A jak už to v pohádkách bývá, jejich cesta k lásce nebude jednoduchá. Oba se budou muset vzepřít svému osudu. Damián se totiž má zasnoubit s pruskou princeznou Frederikou a Eliška se zase musí starat o marmeládovnu, kterou zdědila. Jak vznikl nápad na tento romantický seriál s dobrým koncem?

„Prásknu to, že generální ředitel řekl, že každá žena touží po tom, aby pro ni přijel princ na bílém koni,“ popsala Lenka Hornová v pořadu Showtime s tím, že ji hned napadlo, proč to tedy ženám divačkám nesplnit. „Proč by se to nemohlo stát? A od tohoto nápadu, od této věty uplynul rok a začínáme,“ dodala.

Od redaktorky pořadu Showtime ovšem Lenka Hornová dostala ještě jednu záludnou otázku. Proč by se divák měl na seriál dívat a nepřepínat? „Protože je to něčím unikátní, originální, jsou tam hezké záběry a kostýmy. Je to příběh o velké lásce, o dvou krásných mladých lidech. Oba musí překonat to, že každý z nich je pro něco předurčen. A teprve když se potkají, zjistí, že to není nutné, a rozhodnou se žít svůj vlastní život,“ popsala scenáristka. Na celý rozhovor se můžete podívat ve videu v úvodu článku a na reprízu prvního dílu seriálu Eliška a Damián už ve čtvrtek 7. září od 21:35 na Primě. Další díly následují vždy v sobotu ve 20:15.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 9. 2023

Experimenty kombinující kreativitu a technologie mohou vést k možnostem zvýšení vašich příjmů. Jste vnímaví k novým nápadům a ochotní vynaložit úsilí, abyste je využili ve svůj prospěch. Pravděpodobně objevíte nové talenty, o kterých jste nevěděli, že je máte. Tento den je vhodný k tomu, abyste se přihlásili do kurzu, navštívili přednášku nebo vyhledali doučování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.